terazmuzyka.pl
Koncerty 5458V  
mg | fot. Tomek Kamiński | 16 kwietnia 2017
1

Open’er Festival. Radiowa Trójka po 14 latach bez patronatu nad imprezą

Firma Alter Art, organizator Open’er Festivalu, zdecydowała, że w tym roku Radiowa Trójka nie będzie patronem imprezy. Niedługo podana zostanie nazwa nowego patrona radiowego.

Tegoroczna edycja Open’er Festival odbędzie się w dniach 28.06-1.07.2017 na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Póki co wśród ogłoszonych gwiazd znaleźli się m.in. Radiohead (28 czerwca), Foo Fighters (29 czerwca), Prophets Of Rage (30 czerwca), The xx (1 lipca), Royal Blood (28 czerwca), The Kills (29 czerwca) i Warpaint (30 czerwca).

Open'er: Kolejni wykonawcy w składzie

Wiadomo już, że w tym roku – po raz pierwszy od 2004 roku – patronem radiowym nie będzie Trzeci Program Polskiego Radia. Stacja złożyła wniosek o patronat i zaproponowała identyczne warunku jak rok wcześniej, ale Alter Art zdecydował się je odrzucić. Tak tę decyzję tłumaczy w serwisie Wirtualne Media Aleksandra Krakowska z działu marketingu Alter Art:

Po wnikliwej analizie wszystkich ofert dotyczących patronatu radiowego nad Open’er Festival została wybrana propozycja największa pod względem wartości marketingowej, a także w naszym przekonaniu najlepsza i najbardziej komplementarna w kontekście wszystkich imprez.

Zawsze podczas trwania Open’er Festivalu w Radiowej Trójce odbywały się obszerne relacje z imprezy, analizowano i opisywano najważniejsze wydarzenia i koncerty. Teraz tę rolę przejmie inna rozgłośnia – organizator już zna jej nazwę, ale ta nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Jak przekazała Aleksandra Krakowska, w najbliższym czasie ogłoszeni zostaną wszyscy patroni Open’er Festivalu.

Alter Art najlepszym promotorem w Europie

11 stycznia 2017 podczas gali European Festival Awards 2016, która odbywała się w Groningen w Holandii, firma Alter Art, która jest odpowiedzialna za organizację Open'era, a także Orange Warsaw Festival i Kraków Live Festival, dostała nagrodę w kategorii „Festival Promoter of the Year”, czyli najlepszy organizator wydarzeń kulturalnych w Europie.

O przyznaniu zadecydowało jury złożone z profesjonalistów, którzy związani są z branżą festiwalową i koncertową. 

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kaczka [31.0.***.***] dodano: 18.04.2017, 10:50 #1
Trójka umiera.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group