terazmuzyka.pl
Newsy 1224V  
rf | 13 lipca 2018
0

Opeth ujawnia pierwsze szczegóły nowego albumu. Ma być mocniejszy

Zespół Opeth jest w trakcie prac nad nowym albumem, który ma być mocniejszy i bardziej złożony niż poprzednie płyty szwedzkiej grupy.

Gitarzysta Fredrik Akesson wyjawił, że Opeth pracuje nad nowym albumem studyjnym, następcą wydanego w 2016 roku „Sorceress”. W wywiadzie dla „Face Culture” Akesson wyjawił, że nowy album ma być mocniejszy i bardziej złożony niż poprzednie wydawnictwa.

Metalowi muzycy wybrali riff wszech czasów

W wywiadzie Fredrik powiedział:

Jesteśmy na etapie demo. Nagrałem sporo solówek, Mikael Akerfeldt skomponował 12 utworów, mamy więc materiału aż nadto. Ale myślę, że będziemy próbowali ukończyć przynajmniej 15 piosenek.

W porównaniu do trzech ostatnich płyt, ten nowy album będzie bardziej złożony, mocniejszy.

Fredrik Akesson przyznał, że jeszcze nie wie, kiedy ukaże się nowy album Opeth, ale zespół stara się, by nowa płyta ukazała się w pierwszym kwartale 2019 roku.

W zeszłym roku Mikael Akerfeldt przyznał, że chętnie zaprzestałby grania tras z Opeth, a jedynie skupił się na nagrywaniu płyt:

Szczerze? Bardzo bym był wtedy szczęśliwy.

Wiele lat spędziłem w trasie i przestało mi zależeć na zwracaniu na siebie uwagi. Atencyjna dziwka we mnie została zaspokojona i teraz bardziej interesuje mnie tworzenie muzyki w studiu.

Gdyby udało mi się wyżyć z samego tworzenia i nagrywania muzyki, przy minimalnej aktywności scenicznej, byłbym szczęśliwy.

Uwielbiam pracę w studiu, bo mogę tam stworzyć coś z niczego, a to mnie fascynuje, sprawia, że czuję, iż jestem w czymś dobry.

Na scenie przez większość czasu myślę, że jestem do dupy. Potrzebuję więc studia, żeby poczuć, że coś robię. Muszę czuć, że coś tworzę, a nie tylko kręcę tyłkiem na scenie i sypię żartami.

Mikael Akerfeldt zdaje sobie jednak sprawę, że w dzisiejszych czasach trudno zrezygnować z koncertowania.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 33V  
0

Minister zdrowia skrytykował Vana Morrisona

rf | fot. Art Siegel | 24 września 2020
Newsy 42V  
Newsy 160V  
1

Ace Frehley mówi, czy jego powrót do Kiss jest możliwy

rf | fot. Aca2001 | 24 września 2020
Newsy 1538V  
8

Anathema zawiesza działalność

rf | 23 września 2020
Newsy 1118V  
Newsy 252V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group