terazmuzyka.pl
Newsy 4658V  
szy | 9 sierpnia 2018
0

Organek i Kazik Staszewski wykonali legendarny utwór Kultu na Męskim Graniu [WIDEO]

Podczas koncertu Tomasz Organka i jego zespołu, w ramach trasy Męskie Granie, w Krakowie na scenę muzycy zaprosili wyjątkowego gościa - Kazika Staszewskiego. Razem wykonali jeden z najważniejszych utworów w historii polskiego rocka. 

W ostatnią sobotę, w Centrum Sportu Parkowa, odbył się czwarty koncert w ramach tegorocznej edycji Męskiego Grania. Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się w Grodzie Kraka, była chociażby formacja dowodzona przez Tomasz Organka. Tuż przed nimi natomiast wystąpił zespół Kult

Męskie Granie 2018. Jakie kowery gra Orkiestra na festiwalu?

Grupa pochodząca z Torunia postanowiła wykorzystać nadarzającą się okazję i dosyć niespodziewanie zagrała cover słynnego utworu z repertuaru Kultu, „Polska”, a na scenę zaprosiła samego Kazika Staszewskiego. Poniżej możecie sprawdzić, jak ta kompozycja wypadła na koncercie w Krakowie:

Tego samego dnia zagrali również m.in. L.Stadt, The Dumplings, Mela Koteluk, Coma, a finale na scenie pojawił się - rzecz jasna - zespół Męskie Granie Orkiestra, na którego czele w tym roku stoją Dawid PodsiadłoKrzysztof Zalewski i Kortez

Jak co roku, Orkiestra oprócz utworu promującego daną edycję (w tym roku jest to „Początek”), gra - przede wszystkim - kowery. Podczas tegorocznej odsłony festiwalu w setliście znalazły się takie piosenki jak m.in. „Chłopcy” Myslovitz, „Granda” Brodki, „Niezwyciężony” Armii czy „Wyspa, drzewo, zamek” formacji Perfect. 

Tegoroczna objazdowa trasa koncertowa Męskiego Grania zawita do siedmiu miast. Przed nami czekają jeszcze następujące przystanki: 
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia - Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

W tym roku, po raz pierwszy, obowiązują bilety imienne. Organizatorzy wprowadzili je na prośbę uczestników, aby walczyć z „konikami”, którzy w przeszłości masowo wykupywali wejściówki i sprzedawali je po mocno zawyżonych cenach.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 2653V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
Newsy 1499V  
Newsy 1868V  
Newsy 2869V  
2

Romuald Lipko (Budka Suflera) walczy z nowotworem

rf | fot. Facebook | 10 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group