terazmuzyka.pl
Newsy 4965V  
rf | 2 lipca 2018
12

Metalowy festiwal w Piekarach Śląskich się nie odbędzie? Oświadczenie organizatora

Złe wieści dla tych, którzy wybierali się na Metal Doctrine Festival, który miał odbyć się w Piekarach Śląskich. Organizatorzy poinformowali, że wycofują się z organizacji festiwalu w tym mieście.

Metal Doctrine Festival miał odbyć się się 28 lipca w Piekarach Śląskich, a wystąpić mieli Kat & Roman Kostrzewski, Witchmaster, Mentor, Krusher, Det Gamle Besatt, Witchfuck, Prosecutor i Lęk. Festiwal jednak spotkał się z licznymi protestami ze strony księży i części mieszkańców.

Księża chcą odwołania koncertu Kata i Romana Kostrzewskiego

Organizatorzy poinformowali na swojej stronie, że wycofują się z organizacji festiwalu w tym mieście, jednak możliwe, że odbędzie się on gdzie indziej. Oto pełna treść ich oświadczenia:

W związku z narastającą falą agresji przeciwników koncertu, wobec tworzenia podziałów wśród mieszkańców, coraz bardziej napiętej atmosfery, wywieranych na nas nacisków, wielu kłamstw i oszczerstw, którymi zostaliśmy potraktowani, krzywdy jaką wyrządza się zwykłym ludziom, mieszkańcom naszego miasta - wobec zwykłej nagonki na nas jako organizatorów festiwalu, a również na władze miasta zdecydowaliśmy się wycofać z organizacji w tym roku Metal Doctrine Festiwal w Piekarach Śląskich.

Wobec sukcesu zeszłorocznej edycji imprezy, jesteśmy przekonani, że wszystko co wydarzyło się w mieście w tym roku - ma podłoże polityczne, a my nie chcemy stać się narzędziem walki wyborczej. Organizowaliśmy tę imprezę społecznie, poświęcając swój czas, a niejednokrotnie także środki finansowe. W żaden sposób nie zasłużyliśmy na takie traktowanie, jakie zafundowali nam organizatorzy protestu.

O tym, że nie jesteśmy jak to nam próbuje się przypisywać satanistami, czy organizatorami czarnych mszy najlepiej świadczy fakt, że otrzymaliśmy propozycję organizacji naszego festiwalu w dwóch innych miastach. Prowadzimy rozmowy i mamy nadzieję, że spotkamy się na koncercie, który niestety nie odbędzie się w naszym rodzinnym mieście. O szczegółach będziemy informować, za wszelkie problemy i niedogodności wynikające z naszej decyzji wszystkich fanów metalu serdecznie przepraszamy,

Chcielibyśmy także podziękować wszystkim osobom które popierają ten festiwal, nie sądziliśmy że jest Was tak wielu.

Organizatorzy Metal Doctrine Festival

Jak podaje portal „Silesion.pl” duszpasterze Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej napisali list do Sławy Umińskiej-Duraj, prezydent Piekar Śląskich, żądając odwołania koncertu zespołu Kat & Roman Kostrzewski, który miał odbyć się w lipcu na Kopcu Wyzwolenia.

Księżom nie podoba się, że podczas koncertu miały występować zespoły metalowe, a w szczególności Kat & Roman Kostrzewski. W liście do prezydent miasta napisali:

Z niepokojem przyjęliśmy wiadomość o planowanym - po raz drugi - koncercie, podczas którego wystąpią zespoły prezentujące postawę antychrześcijańską, czy wręcz związaną wprost z kultem demonicznym. Jednocześnie, uprzedzając ewentualne oskarżenia, z pełną świadomością oświadczamy, że nie występujemy przeciwko żadnemu gatunkowi muzycznemu. Nie możemy jednak pozwolić i wyrażamy nasz sprzeciw, aby zespół KAT, który w jednym ze swych tekstów śpiewa: „Szatan, Szatan jest panem zła. W nim rozum tkwi i mądrość, mówię wam. Trzy szóstki, szóstki trzy – mój i ludzi znak. Szatan, Szatan, z nim konać, nawet żyć", występował na Kopcu Wyzwolenia.

Ponadto duchowni podkreślają:

Nie może być społecznej akceptacji dla promocji jawnego zła, czy wręcz kultu szatana w mieście, któremu patronuje Matka Boża Piekarska oraz w miejscu uświęconym tradycją historyczną pokoleń.

Księża swoje stanowisko uzasadniają tym, że w na Kopcu Wyzwolenia organizowane są nie tylko koncerty, ale także i msze.

Komentarze (12)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
VVVV [178.217.***.***] dodano: 02.07.2018, 11:58 #1
Piekary Śląskie są pełne pisiorów i śląskich hajmatowców, którzy z Bogiem na ustach poszli by palić bliźnich. Kto mieszka na Śląsku, ten dobrze zna atmosferę radyjka z piekar rodem. Ale nie rozumiem organizatorów. Niech zrobią imprezę w Katowicach, czy Chorzowie.
Mambolinski [94.254.***.***] dodano: 02.07.2018, 13:59 #2
Widocznie w domu słuchają Kacika skoro tak znają teksty. Tabory pędzą dzień po dniu....
Xxx [5.184.***.***] dodano: 02.07.2018, 14:04 #3
Księża... Ostatnio są tak święci, że przeganiają w tym satanistów (co można zaobserwować - który "satanista" robi oblężenie Kościoła? ). Tak jak napisali organizatorzy - głupia gra polityczna z klerem na czele - żenada, dzieci bawią się klockami. A! Bw Piekar Śląskich: kiedy się tam wprowadziłam zacna bywalczyni Kościoła przylepiła mi łatkę matki, której odebrano dzieci i ćpuna
Pokaż odpowiedzi (1)
Palecdozici [94.231.***.***] dodano: 02.07.2018, 22:23 #5
A ja nie chce, zeby w moim miescie co roku dwa razy byly organizowane jakies zjady kobiet i mezczyzn. Ulice zablokowane, na kalwarii dra sie od samego rana tak, ze czlowiek nie moze wyspac sie po pracy. Katole chodza i smieca wszedzie, nie ma gdzie zaparkowac, same utrudnienia. Tak samo nie chce aby kosciy napieprzaly dzwonami kilka razy na dzien. Tez to REGULARNIE utrudnia zycie. Oprocz tego jakies glupie stacje i maszerowania po ulicach. Od kiedy Piekary sa miastem kosciola? Imprezy katoli sa ok a normalnych ludzi pogania sie z wlasnego miasta? Cyrk na kolkach. W centrum miasta sa 3 koscioly a nie ma zadnego miejsca rozrywkowego. Zapomnialam dodac, ze oczywiscie jak sa dni piekar to nie ma protestow a dlaczego? Bo co roku gra tylko disco polo albo jakies niszowe zespoly.
Antyfan1906 [79.110.***.***] dodano: 02.07.2018, 23:14 #6
Czy ktos ostatnio słyszał o satanistycznych wybrykach typu podpalanie kościołów, skladanie ofiar z ludzi czy zwierzat, czy inych złych wybrykow przez " satanistow" ateistów????????? a czy ktoś słyszał ostatnio o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich przez księży, czy o jeździe po pijanemu przez księży???? Pytania pozostawiam bez odpowiedzi kto jest kto co jest zlem a co jest dobrem ???????? AMEN
Glen [109.95.***.***] dodano: 03.07.2018, 08:08 #7
Największym zagrożeniem to są "Ci"duszpasterze.
Utropy Micyny [89.78.***.***] dodano: 03.07.2018, 09:30 #8
http://utropymicyny.blogspot.com/2018/02/szlus-ze-spiywaniym.html
slayerfanatiken [89.64.***.***] dodano: 03.07.2018, 10:16 #9
no i mamy cenzure, metale do lasu albo piwnicy , znowu bedzie underground
marianex [131.228.***.***] dodano: 03.07.2018, 11:57 #10
proszę uklenąc, gdy czytacie ten post......no to w walce ze złem trzeba pojechać na koncert tam gdzie zostanie przeniesiony, m/
Mymy [153.92.***.***] dodano: 03.07.2018, 13:53 #11
Wystarczy że odświęcą i poświęcą od nowa.
Lord bane [85.28.***.***] dodano: 05.07.2018, 10:37 #12
A ja ŻĄDAM odwołania zakłócających mój spokój mszy kościelnych, co za czasy, katoliban w natarciu ale prawicowa mać i czarny pan pewnie sikają ze szczęścia bo dopięli swego
Komentarze (12 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 674V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group