terazmuzyka.pl
Pitbulek 1048V  
rf | 13 czerwca 2018
0

Ośmiolatka wymiata na bębnach jak John Bonham [WIDEO]

Ośmioletnia Japonka imieniem Yoyoka Soma potrafi zaatakować bębny niczym perkusista Led Zeppelin. Zobaczcie, jak poradziła sobie w „Good Times, Bad Times”.

John Bonham należał i wciąż należy do niedoścignionych wzorów wielu perkusistów. Tysiące młodych bębniarzy na całym świecie spędza całe dnie i noce, żeby grać z taką mocą jak perkusista Led Zeppelin. Tymczasem ta ośmiolatka opanowała jego styl niemal do perfekcji.

Nowe wydanie biografii Bruce'a Dickinsona wkrótce w sprzedaży

Yoyoka Soma ma osiem lat, a na perkusji gra niczym najlepsi perkusiści świata. Z repertuarem Led Zeppelin radzi sobie bez żadnego trudu, z niezwykłą siłą atakując werble i talerze, ale także bęben basowy, z którego mocnego brzmienia słynął John Bonham.

Obejrzyjcie jak gra „Good Times, Bad Times”.

Yoyoka Soma na perkusji gra od drugiego roku życia. Dziewczynka ponadto gra na klawiszach i śpiewa w rodzinnym zespole Kaneaiyoyoka.

John Bonham, gdyby żył, skończyłby 31 maja tego roku 70 lat. Z tej okazji w jego rodzinnym mieście Redditch w Wielkiej Brytanii odsłonięto jego rzeźbę.

Prawie dwumetrowa i szeroko na około pięć metrów rzeźba z brązu przedstawia Bonhama siedzącego za zestawem perkusyjnym. Większość funduszy na pomnik członka grupy Led Zeppelin pochodzi od prywatnego darczyńcy. Za projekt odpowiada z kolei rzeźbiarz Mark Richards.

Całość waży ponad dwa tysiące kilogramów i jest pokryta farbą antygraffiti. Pomnik, umieszczony na specjalnym cokole, który jest inspirowany słynną okładką albumu zespołu, „Houses Of The Holy” z 1973 roku.

Ponadto pomnik jest ozdobiony następującymi słowami: „Najbardziej wybitny i oryginalny perkusista swoich czasów, sława i autorytet Johna Bonhama nadal rezonuje ze światem muzyki i poza nim”.

Perkusista zmarł 25 września 1980 roku w wieku zaledwie 32 lat.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Pitbulek 388V  
0

Perkusista Sigur Ros zaprzecza, by napastował seksualnie tancerkę

rf | fot. Bram Van Damme | 12 października 2018
Pitbulek 1017V  
0

Leonard Cohen: Ja jestem prawdziwym Kanye Westem

rf | fot. Roland Godefroy | 11 października 2018
Pitbulek 1031V  
0

System Of A Down chciał pójść w ślady Metalliki i zatrudnić psychologa

rf | fot. Frank Maddocks | 10 października 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group