terazmuzyka.pl
Newsy 7869V  
mg | 10 sierpnia 2017
8

Owsiak do Ziemca: Rzuć ten podły zawód. Echa kontrowersyjnego materiału „Wiadomości”

Emitowane w Telewizji Polskiej „Wiadomości” pokusiły się o podsumowanie tegorocznego Przystanku Woodstock. Do materiału, który wywołał ogromne poruszenie, odniósł się Jurek Owsiak.

We wtorek w czasie głównego wydania „Wiadomości” emitowanych w TVP 1 pojawił się materiał podsumowujący tegoroczny Przystanek Woodstock. Już podczas zapowiedzi wygłoszonej przez prowadzącego, Krzysztofa Ziemca, pojawiły się kontrowersje. Umieszczone na pasku „Najbardziej obskurny festiwal świata” było dopiero początkiem. Ta relacja z imprezy wywołała ogromne poruszenie wśród dziennikarzy i uczestników, ostro skrytykowano materiał za stronniczość i manipulowanie faktami.

James Hetfield wspomina pierwsze spotkanie ze Steve'em Harrisem

Jurek Owsiak, który opublikował wczoraj film z podsumowaniem imprezy, odniósł się również do tego, co można było zobaczyć i usłyszeć w „Wiadomościach”:

Krzychu, znamy się jeszcze z Programu Trzeciego Polskiego Radia. To była wtedy niesamowicie rodzinna atmosfera. Budowała dziennikarstwo solidne, bardzo wiarygodne oraz pełne przyjaźni wobec wszystkich, którzy tam pracowali.

– odniósł się bezpośrednio do prowadzącego z TVP. I kontynuował:

Uwierz mi jak staremu znajomemu, byłem tam, odpowiadałem za ten Przystanek Woodstock i powiem ci tylko jedną rzecz - brałeś udział w niezwykle zmanipulowanej wiadomości. Od początku do końca – od złego tłumaczenia gazety, poprzez mówienie, że są tacy, którzy określają Woodstock jako nieprzygotowany organizacyjnie.

– powiedział Owsiak. Dodał także:

Krzysztof, rzuć ten podły zawód, w tym miejscu, w którym jesteś. Znajdź coś innego, przyzwoitego, tak żebyś mógł znowu ze mną rozmawiać o podróżach i żebym znowu mógł się z tobą napić wódki.

Całą wypowiedź Jurka Owsiaka można znaleźć poniżej:

 

Komentarze (8)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
bbfan [94.254.***.***] dodano: 10.08.2017, 16:16 #1
Ciekawe, ze nikt nie komentuje manipulacji innych telewizji. One są obiektywne ?
ozzyjj dodano: 10.08.2017, 18:54 #2
a czy ta portala jest obiektywna? zacytuję słowa ziemca z wczoraj :"Festiwal Woodstock "najbardziej obskurnym festiwalem świata". To nie opinia kogoś niechętnego, tylko dosłowne tłumaczenie tytułu jednej z brytyjskich gazet. Tak o zakończonej niedawno w Kostrzynie nad Odrą imprezie pisze "Daily Star". Ale festiwal, który przyciąga tłumy młodych ludzi, wiele kontrowersji budzi także w Polsce."
dante [87.207.***.***] dodano: 10.08.2017, 18:54 #3
Nie są ale to zupełnie inna skala manipulacji... TVP jest i zawsze była zmanipulowana ale to co sie dzieje teraz to jest kabaret. Ogląda to człowiek i nie wie czy to jest żart czy co? Oni naprawdę mają ludzi za aż takich idiotów. To jest śmieszne ale zarazem i obrzydliwe po prostu.
Darek [79.184.***.***] dodano: 10.08.2017, 19:01 #4
Zgadzam się, że to obskurny festiwal z błotkiem dla świnek pośrodku. Czego chcieć za darmo. Mimo wszystko PiS strzela sobie w stopę negatywnie komentując to wydarzenie. W tym błotku taplało się paręset tysięcy wyborców.

Pokaż odpowiedzi (1)
Vampirro dodano: 10.08.2017, 19:49 #6
Artykuł z TVP (zobaczyłem go kilka minut temu na internecie) wcale nie przedstawił festiwalu w tak złym świetle. Ale i tak spokojnie można mu zarzucić, że był nierzetelny. Wyrwali słowa z kontekstu z brytyjskiej prasy. Kurski prowadzi tak nachalną propagandę w "Wiadomościach", że nawet mój znajomy, ciałem i duszą PiSowiec, mówi, że to przesada.
kadakrystian dodano: 13.08.2017, 11:17 #7
Nienawidzę polityki, tym bardziej mieszania świata filmu i muzyki z polityką: BONO i inni "mądralińscy" z Hollywood i u nas - Janda i reszta walczących o "wolność".
Pokaż odpowiedzi (1)
Komentarze (8 opinii) Skomentuj
Koncert już wkrótce
  • Przystanek Woodstock 2017
  • Data i miejsce koncertu: 3 sierpnia 2017
    Kostrzyn nad Odrą
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group