terazmuzyka.pl
Koncerty 4976V  
mg | 7 sierpnia 2017
11

Owsiak o Przystanku Woodstock: Nie wiem, co będzie za rok

Zakończył się największy polski festiwal muzyczny – Przystanek Woodstock. Na imprezie świetnie bawiło się około ćwierć miliona ludzi, jednak Jerzy Owsiak nie jest pewny przyszłości festiwalu.

Od kilku miesięcy MSWiA informowało, że Przystanek Woodstock jest imprezą podwyższonego ryzyka, niezwykle narażoną na ataki terrorystyczne. Zakończona niedawno impreza była jednak bezpieczna, a większość interwencji policji dotyczyła posiadania niewielkich ilości narkotyków. Mimo to Jerzy Owsiak był dość rozgoryczony podczas swojego wystąpienia zamykającego tegoroczny Woodstock.

Bruce Dickinson (Iron Maiden) świętuje 59. urodziny

Ze sceny żalił się chociażby na spore utrudnienia, które spotkały go ze strony ekipy rządzącej:

Nie igrajcie z rock and rollem! Nie wchodź z butami w nasz świat. Nie mów, że tu jest podwyższone ryzyko. Jeśli tak mówisz, to obrażasz mnie, fundację i tych ludzi! Cztery dni, może nawet milion ludzi bawiło się w pokoju. Gościu, widziałeś tylu ludzi uśmiechniętych? Nie bądź taki, przytul się do nas, baw się z nami.

Nadal nie jest znana przyszłość imprezy, ponieważ o ewentualnej przyszłorocznej edycji Przystanku Woodstock Owsiak wypowiadał się dość ostrożnie:

Nie wiem, co będzie za rok. Póki co, jesteśmy razem. Cieszmy się tą chwilą.

Według wyliczeń policji w ostatnim dniu imprezy bawiło się około 250 tysięcy osób. W sumie, w ciągu ostatniego tygodnia, odnotowano 153 przestępstwa i 367 wykroczeń. Statystyki te nie różnią się specjalnie od tych, które policja przedstawiała w poprzednich latach. Poza posiadaniem narkotyków, sporo było również kradzieży (34), zgłoszono także gwałt i próbę gwałtu, doszło do jednego rozboju.

Festiwalu pilnowało 1600 policjantów.

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
ozzyjj dodano: 07.08.2017, 12:12 #1
"Ze sceny żalił się chociażby na spore utrudnienia, które spotkały go ze strony ekipy rządzącej: Nie igrajcie z rock and rollem! Nie wchodź z butami w nasz świat. Nie mów, że tu jest podwyższone ryzyko." było podwyższone ryzyko bo wpuścił platformiarzy z kampanią a w przyszłym roku są wybory.
Pokaż odpowiedzi (6)
jerry.pl dodano: 07.08.2017, 13:09 #8
Jurek, może seksu ci potrzeba?
Maxy King [185.58.***.***] dodano: 07.08.2017, 14:05 #9
Jurek zjedz Snickersa ;-)
Łojojoj [79.184.***.***] dodano: 07.08.2017, 19:54 #10
Jurek jeśli to czytasz to pamiętaj tekst ze swojej koszulki! "Psy szczekają, karawana jedzie dalej". Rób swoje, nas Woodstockowiczów jest zbyt wielu by jakaś polityczna swołocz mieli nam nakazywać co ok a co nie. Ograniczając wolność nie zdobywają przychylnych im ludzi. I naprawdę zluzuj gacie.
joker88 dodano: 07.08.2017, 21:04 #11
Stwierdzam po tych wszystkich wypowiedziach że co nie którzy nawet tam nie byli i nie wiedzą jaka tam jest Super Impreza ,a to że zaproszono tam polityków to co tego ,na Festiwalu Woodstock nie ma podziału że był polityk z Po ,PiS-u czy z innej partii politycznej bo to nie ma znaczenia na tym Festiwalu ,a z drugiej strony to skoro tak narzekacie to zróbcie sami festiwal podobny..i za darmo a zobaczymy jak będziecie oceniani przez innych ,a jeśli chodzi o WOŚP to zrobili naprawdę dużo dla innych i będą to robić, i chwała za to ponieważ zakupują bardzo drogie sprzęty do ratowania życia..więc większość osób widzi tylko złe strony tego medalu ,a dobrych już nikt nie pamięta niestety..
Komentarze (11 opinii) Skomentuj
Koncert już wkrótce
  • Przystanek Woodstock 2017
  • Data i miejsce koncertu: 3 sierpnia 2017
    Kostrzyn nad Odrą
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group