terazmuzyka.pl
Pitbulek 1015V  
rf | 22 marca 2018
2

Ozzy Osbourne pozwał promotora za nieuczciwe praktyki

Ozzy Osbourne pozwał promotora koncertowego, który, jego zdaniem, stosuje nieczyste praktyki.

Jak podaje portal „TMZ” Ozzy Osbourne złożył pozew przeciwko agencji koncertowej AEG, która go ponoć „szantażuje”, próbując zmusić artystę, by wystąpił w Staples Center w Los Angeles.

Massive Attack usunął konto z Facebooka

Wokalista dostał ponoć kontrakt, w którym znalazła się klauzula, że jeśli wystąpi podczas swojej pożegnalnej trasy w promieniu 25 mil od Los Angeles na koncercie, którego promotorem jest Live Nation, będzie musiał też wystąpić w Staples Center, którego właścicielem jest AEG. Wszystko dlatego, że Ozzy podpisał kontrakt na koncert w Londynie, którego promotorem jest AEG.

W pozwie możemy przeczytać:

Sharon Osbourne, żona i menedżerka Ozzy’ego, publicznie krytykowała pomysł przedstawiony w kontrakcie AEG, jednak firma nie chciała ustąpić. Ozzy podjął więc te kroki (w imieniu swoim jak i innych artystów, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji) mające na celu zakazanie AEG stosowania tych nieuczciwych praktyk, które wykorzystują dominację AEG w aglomeracji londyńskiej, by naruszać warunki konkurencji w aglomeracji Los Angeles.

W opublikowanym w zeszłym miesiącu liście, Sharon Osbourne napisała:

To wstyd, że AEG miesza artystów w walkę o władzę ze swoją konkurencją z Live Nation. Mogę zapewnić, że Live Nation nigdy nie zmusiłoby artysty do występowania w obiekcie, w którym nie chce grać.

Prezes AEG, Jay Maricano odpisał Sharon:

Proszę zrozumieć, że konflikt toczy się na linii obiektów The Forum i Staples Center i w pełni się z tobą zgadzamy, że wybór powinien należeć do artysty. Tęsknimy za dniami, kiedy to artyści i fani byli na pierwszym miejscu. PS – to oni zaczęli!

Ozzy Osbourne wkrótce wyruszy w pożegnalną trasę, która ma potrwać do 2020 roku. Artysta wystąpi w Polsce 26 czerwca 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
AC/DC [89.64.***.***] dodano: 24.03.2018, 15:22 #1
ozzy najpierw musi dozyc do koncertu ja sie boje zeby w polsce wystapił widzac jego ruchy bo słuch i głos juz stracił cały OZZY
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group