terazmuzyka.pl
Newsy 1893V  
rf | 13 czerwca 2018
0

Pamiątki po Kurcie Cobainie spłonęły w pożarze

Pożar strawił muzeum w Aberdeen. Wśród zniszczonych eksponatów znalazły się także pamiątki po liderze Nirvany, Kurcie Cobainie.

9 czerwca wybuchł pożar w muzeum historii Aberdeen, mieszczącym się w rodzinnym mieście Kurta Cobaina, lidera Nirvany. Od ognia, dymu i wody ucierpiało wiele historycznych eksponatów, w tym pamiątki po Cobainie.

Judas Priest i Megadeth w Polsce. Najważniejsze informacje

W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak zniszczony został budynek muzeum, który wzniesiono w 1922 roku. W muzeum przechowywano eksponaty związane z historią miasta.

Komendant straży pożarnej w Aberdeen, Tom Hubbard, powiedział:

To okropna strata dla miasta. Zniszczeniu uległo wiele eksponatów o znaczeniu historycznym.

Ryland Spencer zamieścił zdjęcia eksponatów, które znajdowały się w muzeum.

Frances Bean Cobain straciła gitarę ojca

Słynna gitara, na której Kurt Cobain grał podczas koncertu w ramach serii MTV Unplugged, nie należy już do córki nieżyjącego muzyka. Jest ona teraz w posiadaniu byłego męża Frances Bean.

Frances Bean Cobain i Isaiah Silva pobrali się w 2014 roku. Dwa lata później, córka Kurta Cobaina złożyła jednak do sądu papiery rozwodowe. Pomimo tego, że zostały one podpisane kilka miesięcy temu (w listopadzie ubiegłego roku), do teraz trwała walkę o legendarną gitarę, na której lider formacji Nirvana grał podczas słynnego akustycznego koncertu zrealizowanego dla telewizji MTV.

Silva od samego początku przekonywał, że dostał drogocenną gitarę od żony jako prezent ślubny. Takiej wersji wydarzeń jednoznacznie zaprzeczała córka frontmana Nirvany. Ostatecznie jednak sąd zgodził się z jego argumentacją. Od teraz więc instrumentem może dysponować były mąż Frances Bean.

Szacuje się, że jest on wart około miliona dolarów.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 286V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group