terazmuzyka.pl
Newsy 386V  
mg | 8 listopada 2019
1

Paulina Przybysz singlem zapowiedziała nowy album [WIDEO]

W styczniu 2020 nadejdzie „Odwilż”, czyli solowy album Pauliny Przybysz. W oczekiwaniu na tę płytę, artystka oddaje w nasze ręce pierwszy singiel zatytułowany „Senność”.

W styczniu 2020 roku nadejdzie „Odwilż”. Nowy album Pauliny Przybysz to zbiór utworów stworzonych zimą 2018/2019 roku na poddaszu w małej pracowni w lesie z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Podobnie artystka opisuje swoje emocje i przemyślenia przy pracy nad albumem. Tradycyjnie tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi, zdolnymi producentami.

Wspomniany album promuje utwór „Senność”, który właśnie pojawił się w serwisie YouTube:

Paulina Przybysz o utworze „Senność”:

To pierwszy singiel zapowiadający album „Odwilż”, który ma ukazać się w styczniu 2020. Przebodźcowana obywatelka kontra rozmyta percepcja intuicji. Przedmieścia, gdzieś między lasem a betonem, proces rozmrażania twardych poglądów, odpuszczenie, tęsknota za naturą, której przyszłość zlewa się z wizją wspomnienia… Z resztą, sami powiedzcie co czujecie po wysłuchaniu tego numeru.

Paulina Przybysz znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik 85., pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą, ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw, by w 2017 powrócić na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem, z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny, płytą „Chodź tu”.

W styczniu 2020 ukażę się jej drugi solowy album zatytułowany „Odwilż”, nagrany przy współpracy ze zdolnymi producentami. Utwory po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki zostały w całości napisane przez nią w języku polskim.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Paweł K. [156.17.***.***] dodano: 09.11.2019, 08:19 #1
Ech ta "warszawska" uroda...
Zobacz także
Newsy 497V  
4

Billie Eilish zaprezentowała nowy utwór [AUDIO]

mg | fot. Lars Crommelinck | 14 listopada 2019
Newsy 1630V  
17

Tool wyda „Fear Inoculum” w rozszerzonej wersji [FOTO]

rf | fot. Travis Shinn | 13 listopada 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group