terazmuzyka.pl
Newsy 1089V  
szy | 23 marca 2018
0

Pearl Jam i muzycy RHCP razem na jednej scenie [WIDEO]

Podczas koncertu w Brazylii, do muzyków Pearl Jam dołączyli znakomici goście - członkowie formacji Red Hot Chili Peppers. Co wspólnie zagrali? 

Eddie Vedder i spółka jednymi z headlinerów podczas brazylijskiej odsłony festiwalu Lollapalooza, która odbyła się w Rio De Janeiro. Formacją z Seattle na scenie w pewnym momencie wspomogli muzycy Red Hot Chili Peppers, perkusista Chad Smith i gitarzysta Josh Klinghoffer, którzy również w ramach tej imprezy zagrali. 

Jack White będzie transmitował koncert w sieci

Smith dołączył do zespołu w trakcie wykonywania kompozycji „Can’t Deny Me” - zagrał w nim na... krowim dzwonku. Następnie, pod koniec koncertu, perkusista RHCP wraz z Klinghofferem pojawili się na scenie, aby wspólnie wykonać utwór „Rocking In The Free World” z repertuaru kanadyjskiego muzyka Neila Younga. 

Wspomniany utwór Can’t Deny Me” (nagrany w lutym w Seattle pod okiem legendarnego producenta Brendana O'Briena) jest pierwszą muzyczną zapowiedzią nowego albumu, który - wszystko na to wskazuje - ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. 3 lipca zespół wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. Będzie to pierwszy halowy koncert Pearl Jam w Polsce od czasu dwóch występów w katowickim Spodku z czerwca 2000 roku.

Natomiast muzycy Red Hot Chili Peppers udadzą się na zasłużone, dłuższe wakacje, ale nie będą wyłącznie odpoczywać. Perkusista Chad Smith w jednym z ubiegłorocznych wywiadów powiedział

Przez większość roku będziemy po prostu odpoczywać, a potem zaczniemy najprawdopodobniej pisać kolejne utwory. Mam nadzieję, że w pewnym momencie zaczniemy je nagrywać. Taki jest plan. [...] Zamierzamy koncentrować się na pisaniu piosenek i na samodoskonaleniu, będziemy starać się to robić, ponieważ my to uwielbiamy!

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 278V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
Newsy 224V  
3

HammerFall zaprasza na koncerty w Polsce [WIDEO]

mg | fot. Robert Tüchi | 23 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group