terazmuzyka.pl
Newsy 2297V  
szy | 3 lipca 2018
27

Pearl Jam wsparli polski protest przeciwko ustawie antyaborcyjnej

Podczas koncertu w czeskiej Pradze wokalista formacji Pearl Jam, Eddie Vedder, wzniósł na scenie specjalny transparent będący wsparciem dla protestów, które odbyły się wczoraj w naszym kraju. 

W ostatnią niedzielę, 1 lipca, amerykański zespół Pearl Jam, w ramach tegorocznej trasy, wystąpił w Czechach. W trakcie koncertu w Pradze wokalista Eddie Vedder postanowił ze sceny udzielić wsparcia dla wszystkich uczestników protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

Biografia Bartka Koziczyńskiego o Pearl Jam już w sprzedaży

Wczoraj do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny trafił projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży z powodu ciężkich oraz nieodwracalnych wad płodu. W związku z tym, przed Sejmem, jak i w wielu polskich miastach, odbyły się manifestacje.

Lider Pearl Jam, podczas wykonywania coveru utworu „Rockin' in the Free World” z repertuaru Neila Younga, rozwinął transparent z napisem: „March For Choice” („marsz dla wyboru”):

Przypomnijmy chociażby, że podczas słynnego koncertu z cyklu MTV Unplugged (1992) lider grupy, w trakcie wykonywania kompozycji „Porch”, wyjął czarny marker, aby na ręce napisać hasło „pro choice” na swoim ramieniu, tym samym wyraził poparcie dla ruchów walczących o legalną aborcję.

Pearl Jam w Krakowie

Już dzisiaj, w Tauron Arenie w Krakowie, po raz kolejny w naszym kraju zaprezentuje się formacja Pearl Jam. Będzie to pierwszy halowy koncert amerykańskiego zespołu w Polsce od czasu dwóch pamiętnych występów w katowickim Spodku w czerwcu 2000 roku. 

Eddiemu Vedderowi i spółce nie będzie towarzyszył żaden support, a fani mogą spodziewać się co najmniej 2-godzinnego koncertu. Bramy zostaną otwarte o godzinie 18.00, a Pearl Jam ma wyjść na scenę o 20.00.

Obszerną relację z koncertu znajdziecie w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który do sprzedaży trafi 25 lipca. 

Komentarze (27)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
AntiAbortion [83.26.***.***] dodano: 03.07.2018, 11:55 #1
a to dopiero parszywcy,dobrze że ich nie słucham.
Pokaż odpowiedzi (2)
bbfan [62.244.***.***] dodano: 03.07.2018, 13:00 #4
Pajace i hipokryci. Jak ktoś zginie na koncercie to pierwsi do solidarności i wyrażania ubolewania, ale jednocześnie za pseudo wyborem między zabiciem, a nie zabiciem dziecka nienarodzonego. Wstyd!
Pokaż odpowiedzi (5)
Grandville [83.238.***.***] dodano: 03.07.2018, 13:21 #10
Zagrali jeszcze w 2007r. w Chorzowie
Pokaż odpowiedzi (1)
MarianKoniuszko [213.155.***.***] dodano: 03.07.2018, 15:13 #12
Widzę ze na portalu same prawicowe prymitywne przygłupy
Pokaż odpowiedzi (3)
VVVV [94.254.***.***] dodano: 03.07.2018, 15:53 #16
PJ zawsze popierali wolność wyboru w sprawie aborcji. Demokracja. To tak jak Trump zdecydował się poprzeć Żydów, nie pissiurską Polskę.
Pokaż odpowiedzi (1)
1234 [46.134.***.***] dodano: 03.07.2018, 16:39 #18
A jaki wybór Eddie pozostawia dzieciom w łonie swych matek? A czy jego matka dobrze wybrała czy źle? Może odpowie... spytajcie go o to w Krakowie
Pokaż odpowiedzi (1)
Alamakota [83.30.***.***] dodano: 04.07.2018, 01:13 #20
Ohoho, widzę że trafiłam na niezłą grupkę trolli w komentarzach, bo nie chce mi się wierzyć, że ktoś na serio popiera ten oburzający projekt ustawy.

A co do zespołu, cieszę się, że coraz więcej osób sprzeciwia się tej ustawie i mówi o tym głośno. Nie wyobrażam sobie co w przyszłości musiałaby przeżyć kobieta, która zostałaby zmuszona przez prawo do urodzenia martwego dziecka, albo zdeformowanego tak bardzo, że te kilka minut poza łonem matki spędziłoby na niewyobrażalnym cierpieniu, a później i tak by umarło.
Mam nadzieję, że w Polsce to nie przejdzie i uda się jakoś przekonać rządzących, że to bardzo zły pomysł, a takie manifesty dają przynajmniej ludziom do myślenia.
ozzyjj dodano: 04.07.2018, 08:00 #21
Jak żyję i przypatruję się polskiemu życiu publicznemu, nie mogę rozumiem osobliwości artystów, którzy dlatego że ładnie np. śpiewają – mimowolnie zyskują prawo do wypowiedzi na temat prawa, konstytucji reformy sądownictwa. Owszem muzyk (czy zagraniczny też ?) jest takim samym obywatelem jak każdy z nas i ma takie samo prawo do komentowania naszej rzeczywistości ale czy musi przy tym markować głos publiczności ?
Pokaż odpowiedzi (3)
bbfan [94.254.***.***] dodano: 04.07.2018, 09:59 #25
Alamakota ładnie manipulujesz! Nie chodzi o rodzenie martwych dzieci, a mordowanie dzieci u których stwierdzono jakaś wadę z która można żyć!
Pokaż odpowiedzi (1)
i gitara [95.41.***.***] dodano: 30.07.2018, 23:12 #27
Oni nie namawiają do zabijania ale do wyboru, czy coś chcę zrobić, czy nie. Dziwi mnie całe to prawackie wtrącanie się w bardzo intymną i indywidualną sferę każdej kobiety (czemu najczęściej na ten temat wypowiadają się faceci?) co do wyboru drogi swojego życia. Jawne narzucanie własnej ideologii (zarodek to już człowiek czy nie?) czy nawet zabranianie badań prenatalnych (żeby ograniczyć komuś wybór) to zamach na ludzką wolność. Nie łudzę się że prawacy uważają wolność wyboru za coś istotnego, ale narzucanie własnej ideologii innym jest niefajne a przegięcie w stylu używania słowa "zabijanie" to już zupełne nadużycie. Panowie z PJ są przeciw zabieraniu innym prawa wyboru i mają do tego p***** prawo, a jak komuś się nie podoba to niech nie słucha/chodzi na koncerty/czyta co tam powiedzą. I niech mnie nie denerwują też, bo to nieładne celowo kogoś irytować i narzucać swoje poglądy. Można napisać że jestem innego zdania, ale nie obrażać nikogo.