terazmuzyka.pl
Newsy 1505V  
mg | 22 stycznia 2020
33

Pearl Jam zaprezentowali pierwszy utwór z płyty „Gigaton” [AUDIO]

Kompozycja zatytułowana „Dance of the Clairvoyants” jest pierwszą muzyczną zapowiedzią nowej płyty Pearl Jam.

Już 27 marca ukaże się album „Gigaton” Pearl Jam. Będzie to pierwsze studyjne wydawnictwo zespołu od czasu „Lightning Bolt” z 2013 roku. Jeszcze w marcu wystartuje amerykańska trasa promująca płytę.

Wcześniej poznaliśmy okładkę albumu, a nieco później dowiedzieliśmy się, jakie utwory trafią na „Gigaton”. Grupa Pearl Jam podzieliła się z nami tracklistą:

  1. Who Ever Said
  2. Superblood Wolfmoon
  3. Dance Of The Clairvoyants
  4. Quick Escape
  5. Alright
  6. Seven O'Clock
  7. Never Destination
  8. Take The Long Way
  9. Buckle Up
  10. Come Then Goes
  11. Retrograde
  12. River Cross

Podczas kolejnych zapowiedzi zespół Pearl Jam poinformował, że pierwszym opublikowanym singlem będzie „Dance of the Clairvoyants”. Zgodnie z zapowiedzią właśnie ta kompozycja właśnie pojawiła się w sieci:

Latem Pearl Jam przyjedzie na koncerty do Europy i wystąpi także w Polsce. Polski koncert zespołu odbędzie się 13 lipca 2020 roku w Tauron Arenie Kraków. Jako gość specjalny pojawi się zespół White Reaper.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

Komentarze (33)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Kumaty [192.168.***.***] dodano: 22.01.2020, 09:17 #1
Przeboju z tego nie bedzie. Ot, takie do pogibania sie dla ludzi w wieku 40-50 lat na koncercie PJ z cena 50000 zl za bilet.
Pokaż odpowiedzi (2)
Wojti [178.36.***.***] dodano: 22.01.2020, 09:24 #4
Trochę bujaa
Pokaż odpowiedzi (1)
Q2 [188.123.***.***] dodano: 22.01.2020, 10:23 #6
Spok takie trochę RHCP
Pokaż odpowiedzi (1)
Dd11 [82.22.***.***] dodano: 22.01.2020, 11:40 #8
Zaczynam się obawiać. Może i coś tam buja ale z Pearl Jam nie ma to wiele wspólnego. No ale na razie jeden utwór więc nie ma co też rwać włosów z głowy.
Pokaż odpowiedzi (2)
I [91.205.***.***] dodano: 22.01.2020, 12:21 #11
Zespół jednej płyty, a tych płyt natłukli tyle...tylko po co ? Wiadomo po co, dla kasy.
Pokaż odpowiedzi (4)
W ierna [37.30.***.***] dodano: 22.01.2020, 15:33 #16
Cos innego. Glos Ediego boski jak zawsze.
PW [80.149.***.***] dodano: 22.01.2020, 15:42 #17
Dla mnie w tym kawałku brzmią jak Lao Che! Uśmiech
Calm [213.222.***.***] dodano: 22.01.2020, 15:52 #18
jakby Talking Heads
Pokaż odpowiedzi (1)
John [79.191.***.***] dodano: 22.01.2020, 19:26 #20
Coś nowego i świeżego - spoko
czups [89.74.***.***] dodano: 22.01.2020, 20:16 #21
z czego ten sampel na początku? ice ice baby?, coś to brzmi znajomo ten bas
Pokaż odpowiedzi (1)
Fredek Kruger [217.96.***.***] dodano: 22.01.2020, 21:19 #23
a takie pykanie, do radia zet się nada, czasem na esce rock, a grungowcy i tak wrócą do słuchania pierwszych płyt, tak już bywa.
Bruce [37.248.***.***] dodano: 22.01.2020, 21:48 #24
Pop kufno
Marcin [31.1.***.***] dodano: 22.01.2020, 22:48 #25
Najwspanialszą kompozycja to to nie jest. Koło grunge'u nawet to nie stało. Bardziej funk. Tragedii też nie ma. Muzyka dla sluchacza lubiącego klimaty bardziej współczesne.
Pokaż odpowiedzi (3)
crim [85.222.***.***] dodano: 23.01.2020, 00:11 #29
Wreszcie coś w tym zespole ruszyło, bo już zwątpiłem w nich całkiem...Mi to przypomina Talking Heads z lat 80. Mam nadzieje, że cała płyta będzie taka inna, bo od lat w kółko to samo.
Tomks [62.21.***.***] dodano: 23.01.2020, 07:33 #30
Ale marudy komentują...dla mnie mega piosenka.
Ja [37.248.***.***] dodano: 24.01.2020, 08:49 #31
Znakomity utwór!
Otto [31.135.***.***] dodano: 28.01.2020, 20:07 #32
fani pewnie zachwyceni, ale moim zdaniem nic specjalnego - ani to nic nowego, ani świeżego, ani mnie jakoś nie buja;