terazmuzyka.pl
Newsy 2338V  
rf | 13 marca 2017
3

Pearl Jam zaprosił na galę Hall Of Fame wszystkich swoich perkusistów

Pearl Jam wykonał ładny gest w stronę byłych perkusistów i zaprosił ich na galę Rock And Roll Hall Of Fame, która odbędzie się już w kwietniu.

Pearl Jam zostanie w tym roku włączony do galerii sław Rock And Roll Hall Of Fame. Przedstawiciele HOF spośród pięciu perkusistów, którzy przewinęli się przez skład grupy, uwzględnili tylko obecnego, Matta Camerona, oraz pierwszego bębniarza Pearl Jam, Dave’a Kusena. Zespół postanowił jednak zaprosić wszystkich.

Eddie Vedder ogłosił europejską trasę koncertową

Grupa Pearl Jam opublikowała w internecie odręczną notatkę, w której napisała:

Zbliża się Hall Of Fame, a do nas zaczyna docierać, co to wszystko oznacza.

Wszelkie nagrody i odznaczenia są subiektywne, wielu naszych kolegów po fachu czeka na wyróżnienie, jesteśmy jednak szczęśliwi, że zostaliśmy nagrodzeni i mamy szansę ponownie spotkać się ze wszystkimi, którzy byli częścią tego zespołu.

Szczególnie wszyscy perkusiści odcisnęli swoje piętno na naszym zespole w czasach sprzed Matta Camerona.

Dave Krusen, Matt Chamberlain, Dave Abbruzzese i Jack Irons są wspaniałymi muzykami, którzy dali z siebie wszystko na wczesnych płytach i podczas koncertów.

perl jam, list odnośnie rock and roll hall of fame

Matt Chamberlain grał z zespołem Pearl Jam latem 1991 roku, tuż przed wydaniem debiutanckiego albumu „Ten”. Po odejściu z grupy występował w zespole grającym w programie rozrywkowym Saturday Night Live, a także z Tori Amos.

Dave Abbruzzese grał z zespołem w latach 1991-1994 i wystąpił na płytach „Vs.” i „Vitalogy”.

Jack Irons w Pearl Jam występował w latach 1994-1998, ostatnim albumem nagranym z grupą był „Yield”. Przed Pearl Jam grał w zespole Red Hot Chili Peppers.

Tegoroczna gala Rock And Roll Hall Of Fame odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku w Barclays Center na Brooklynie. Oprócz Pearl Jam wprowadzeni zostaną do niej także Tupac Shakur, Journey, Yes, Electric Light Orchestra i Joan Baez.

Do Galerii Sław wprowadzani zostają artyści, którzy pierwszych nagrań dokonali co najmniej 25 lat temu. W tym roku po raz pierwszy włączeni zostaną artyści, którzy karierę rozpoczęli w latach 90.

Pierwsza ceremonia Rock And Roll Hall Of Fame odbyła się w 1986 roku, uhonorowano wtedy między innymi Elvisa Presleya, Jamesa Browna, Jerry'ego Lee Lewisa i Chucka Berry'ego.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
jeremy96 dodano: 13.03.2017, 10:33 #1
Zawsze wiedziałem, że to wielki zespół.
mourningsun dodano: 13.03.2017, 14:14 #2
Klasa!
Felson [178.43.***.***] dodano: 13.03.2017, 18:41 #3
W sumie tylko z Abbruzzese rozstali się w niezbyt fajnych okolicznościach. Z resztą pałkerów w przyjaźni. Fajnie, że zaprosili wszystkich. W sumie niezłe Spinal Tap.
Zobacz także
Newsy 266V  
3

Candlemass opublikowali utwór z nowej płyty [WIDEO]

mg | fot. Linda Akerberg | 14 lutego 2020
Newsy 234V  
Newsy 1333V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group