terazmuzyka.pl
Newsy 365V  
rf | 23 marca 2017
0

Zmarł współzałożyciel metalowego zespołu Negura Bunget

W wieku 42 lat zmarł perkusista i współzałożyciel blackmetalowego zespołu z Rumunii Negura Bunget. Gabriel „Negru” Mafa miał 42 lata.

Wieść o śmierci Gabriela „Negru” Mafa, perkusisty i współzałożyciela rumuńskiego zespołu Negura Bunget, potwierdził wokalista Tibor Kati.

„The Number Of The Beast" Iron Maiden kończy 35 lat

W oświadczeniu napisał:

Z wielkim żalem przepełniającym nasze dusze informujemy, że nasz przyjaciel i kolega z zespołu, Gabriel „Negru” Mafa, zmarł dzisiaj, 21 marca 2017 roku w wieku 42 lat.

Bolejemy nad śmiercią człowieka, który założył i trzymał przy życiu zespół Negura Bunget, i który poświęcił swoje życie, krzewieniu naszej kultury i przekazywaniu jej wielu pokoleniom na całym świecie.

Mamy nadzieję, że jego dorobek wciąż będzie oczarowywał i przynosił ukojenie tym, których zostawił.

Z żalem i smutkiem składamy kondolencje jego rodzinie i tym, którzy go znali.

Przyczyną śmierci Gabriela był zawał serca.

Zespół Negura Bunget powstał w 1994 roku, pierwotnie pod nazwą Wiccan Rede. Niecały rok później grupa zmieniła nazwę na Negura Bunget. W 2004 roku tak Negru tłumaczył znaczenie nazwy:

Negura Bunget to czarna mgła w gęstym, ciemnym lesie. Nazwa ta ma odzwierciedlać atmosferę naszej muzyki i tego, co chcemy nią wywołać.

Grupa ceniona była na scenie metalu za łączenie brzmień ekstremalnych z elementami progresywnymi i folkowymi. Spośród płyt, wydanych przez grupę, sporym uznaniem cieszył się koncept album „OM” z 2006 roku. Brytyjski magazyn muzyczny „Terrorizer” uznał ją drugą najlepszą płytą 2006 roku. W 2009 roku doszło do rozłamu w zespole. Negru pozostawał jedynym członkiem Negura Bunget, który grał we wszystkich składach.

We wrześniu 2016 roku ukazała się płyta „Zi”, będąca drugą częścią Transylwańskiej Trylogii. Na lato 2017 zespół zapowiadał premierę trzeciej części tego swojego najambitniejszego projektu w historii. Kilka dni temu grupa zakończyła europejską trasę koncertem w Warszawie. Latem Negura Bunget miał być jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Castle Party. Póki co niewiadome są dalsze losy grupy.

Negura Bunget: „Cunoasterea tacuta”

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 102V  
0

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
Newsy 579V  
1

Peter Murphy (Bauhaus) miał zawał

rf | fot. Flickr user pfig | 15 sierpnia 2019
Newsy 602V  
3

Iggy Pop opublikował kolejny utwór z nowej płyty [WIDEO]

mg | fot. Alex Const | 15 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group