terazmuzyka.pl
Newsy 3055V  
rf | 7 stycznia 2019
18

Philip Anselmo wskazuje płytę Metalliki, która nigdy nie powinna powstać

Czy jest płyta Metalliki, która okazała się wielkim błędem? Pewnie niektórzy będą mieli swoje typy. Wśród nich jest Philip Anselmo.

Philip Anselmo w wywiadzie dla portalu „Metal Hammer” odpowiedział na kilka interesujących pytań. Jedno z nich brzmiało: „Jaki album nigdy nie powinien powstać?”. Były wokalista Pantery wskazał „Load” zespołu Metallica.

Lars Ulrich wyjawia największą obawę związaną z Metallicą

Philip Anselmo powiedział o „Load”:

Jest to po prostu okropna płyta. Nie czaję jej. Jeśli już chcesz wydać taki album zrób to w formie jakiegoś projektu pobocznego.

Wydany w 1996 roku album „Load” pokazał łagodniejsze, bardziej inspirowane bluesem i country oblicze zespołu Metallica. Choć płyta wywołała kontrowersje, okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. Album dotarł na szczyty list przebojów, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie przekraczającym 5 milionów egzemplarzy. Z tego albumu pochodzą przeboje „Until It Sleeps”, „Mama Said” i „King Nothing”.

Na okładce płyty wykorzystano pracę Andresa Serrano. Ostatnio Lars Ulrich wskazał tę okładkę jako swoją ulubioną ze wszystkich płyt Metalliki.

A czy według Was jakaś płyta Metalliki nie powinna powstać? Odpowiedzcie w ankiecie i komentarzach.

Metallica powróci do Polski już 21 sierpnia 2019. Grupa wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Przed nią zaprezentuje się szwedzki zespół Ghost.

Sonda - wypowiedz się!

Która płyta Metalliki nie powinna nigdy powstać?

Load
6% (74 głosy)
Reload
4% (56 głosów)
Garage Inc.
1% (23 głosy)
St. Anger
27% (322 głosy)
Lulu
42% (498 głosów)
Inna
3% (38 głosów)
Nie ma takiej
13% (160 głosów)
Komentarze (18)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
rapidos [93.105.***.***] dodano: 07.01.2019, 11:15 #1
Wychowałem sie na "klasycznej" Metallice a i tak uważam, że Load to ich najlepsza płyta, uwielbiam ten blues-rockowy groove, niewymuszony i organiczny.... ale jak zawsze, sa gusta i guściki.
Pokaż odpowiedzi (2)
belmont33 [196.3.***.***] dodano: 07.01.2019, 12:24 #4
Nawet gdyby chcieli wydać płytę disco, nie muszą nikogo pytać o zdanie czy pozwolenie, a na pewno nie Phila Anselmo. Żaden artysta nie musi.
metek56 [83.22.***.***] dodano: 07.01.2019, 12:31 #5
lulu to nie jest album metalliki!!!
Curse_feanor [93.157.***.***] dodano: 07.01.2019, 14:05 #6
Lulu przynajmniej nie jest płytą Metallicy tylko właśnie projektem pobocznym. St Anger niestety jest. Przyznaje troche racji Philowi- Load i Reload w calości też słabe są- ale jakby dokonac wyboru, to ciekawa płytę z miksu obu by się jeszcze uzyskało
horeszko [79.230.***.***] dodano: 07.01.2019, 18:10 #7
Wszystkie płyty mają to coś. Ale lulu doprowadza mnie do bólu. Tyle w temacie
afx [81.191.***.***] dodano: 07.01.2019, 19:46 #8
...ten zespół skończył się na ...and justice for all...tyle , reszta to już boysshitband o tej samej nazwie
afx [81.191.***.***] dodano: 07.01.2019, 19:50 #9
...ten zespół skończył się na ...and justice for all... najlepsza płyta , reszta to jest zakażenie , and boysshitband
Macjus [217.173.***.***] dodano: 08.01.2019, 00:01 #10
Ja uważam, że każda płyta Mety czy to. Load, St. Anger czy MOP to jest historia która się stała i dała nam szansę słuchania muzyki, która zrzesza miliony ludzi. Jak dla mnie nie ma albumu Metalliki który nie powinien powstać. Można tworzyć rankingi i oceniać płyty ale nie powinno się mówić, że jakakolwiek płyta największego zespołu świata powinna nie istnieć bo to pokazuje brak szacunku dla artysty.
Pokaż odpowiedzi (2)
Dio [188.146.***.***] dodano: 08.01.2019, 08:14 #13
Lulu nie należy traktować jak płytę Metallicy. To tak jakby płytę Me and That Man traktować jako płytę Behemoth. Natomiast uważam, że nie należy twierdzić, że jakaś płyta artysty nie powinna powstać. Dyskografia to coś w rodzaju pamiętnika. Pokazuje jaki był zespół w danym okresie. Mi np nie podoba się płyta St. Anger, ale nie twierdzę, że nie powinna powstać. Ona w pewnym sensie otworzyła muzykom oczy i wskazała dzisiejszy kierunek.
Pokaż odpowiedzi (1)
tdream [78.88.***.***] dodano: 08.01.2019, 17:26 #15
Cztery pierwsze! Reszta syf!!!
Vanpur [62.182.***.***] dodano: 09.01.2019, 00:07 #16
St. Anger wymazałem z pamięci po pierwszym przesłuchaniu. Okropny shit
AntyMetal [89.228.***.***] dodano: 10.01.2019, 12:02 #17
A propos ankiety i możliwych wyborów - czyli jak zespół próbuje czegoś nowego, to źle, ale jak powiela pomysły sprzed kilku dekad, żeby zadowolić swoich ograniczonych fanów ("Death Magnetic", "Hardwired"), to dobrze?
psss [77.65.***.***] dodano: 10.01.2019, 19:17 #18
Metallica skończyła się na Hardwired!