terazmuzyka.pl
Newsy 1974V  
mg | 11 października 2017
0

Pink Floyd. Dwa klasyczne albumy ponownie trafią na winyle

W przyszłym miesiącu swoje wznowienia na winylach będą miały dwa albumy Pink Floyd – „Delicate Sound Of Thunder” oraz „A Collection Of Great Dance Songs”.

Studyjne płyty Pink Floyd dostępne są na płytach winylowych od bardzo dawna i z ich dostępnością nie ma większego problemu, ale nie można powiedzieć tego samego o innych pozycjach z dyskografii legendarnego zespołu – na przykład składankach czy płytach koncertowych.

Zakaz moshowania na koncercie Slayera

Fani twórczości zespołu bez wątpienia ucieszą się, że pochodzący z 1988 roku koncertowy „Delicate Sound Of Thunder” w końcu pojawi się na winylach. Podobnie jest ze składanką „A Collection Of Great Dance Songs”, na której w 1981 roku zalazły się zremiksowane wersje kilku ponadczasowych utworów formacji.

Oba na rynku pojawią się nakładem Pink Floyd Records, a na sklepowych półkach będzie można je znaleźć od 17 listopada. Wydawnictwa dostępne będą na 180-gramowych płytach winylowych, a dźwięk uzyskano z analogowych archiwów zespołu. Płyty zostaną oczywiście ozdobione reprodukcjami oryginalnych okładek. Oba wydawnictwa nie były dostępne na winylach od ponad 20 lat.

Tracklista „Delicate Sound Of Thunder”:

 1. Shine On You Crazy Diamond
 2. Learning To Fly
 3. Yet Another Movie
 4. Round And Around
 5. Sorrow
 6. The Dogs Of War
 7. On The Turning Away
 8. One Of These Days
 9. Time
 10. Wish You Were Here
 11. Us And Them
 12. Money
 13. Another Brick In The Wall (Part 2)
 14. Comfortably Numb
 15. Run Like Hell

Tracklista „A Collection Of Great Dance Songs”:

 1. One Of These Days
 2. Money (Re-recored in 1981)
 3. Sheep
 4. Shine On You Crazy Diamond (edit)
 5. Wish You Were Here
 6. Another Brick In The Wall (Part 2) (edit)

Z duchami w Pompejach

W najnowszym, październikowym „Teraz Rocku” sporo miejsca poświęciliśmy Davidowi Gilmourowi i niezwykłemu filmowi „Pink Floyd w Pompejach”, a tak zaczęliśmy obszerny artykuł poświęcony tej produkcji:

Film „Pink Floyd w Pompejach” pozostaje jednym z najoryginalniejszych przedsięwzięć, w jakich kiedykolwiek uczestniczyli artyści rockowi. Koncert, jaki 45 lat później w tym samym miejscu dał gitarzysta legendarnej grupy, David Gilmour, udokumentowany filmem Live At Pompeii, jest jeszcze bardziej efektowny.

Znacznie więcej w najnowszym numerze naszego pisma, które znaleźć można w kioskach w całej Polsce oraz w naszym sklepie internetowym.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 678V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group