terazmuzyka.pl
Teraz Rock 2936V  
mg | 29 sierpnia 2019
5

Pink Floyd powróci? Nick Mason szczerze odpowiada [TYLKO U NAS]

Stanowisko muzyków Pink Floyd dotyczące powrotu szybko się zmienia i z czasem ewoluuje. Wiesław Weiss postanowił zapytać Nicka Masona, jaka przyszłość czeka legendarny zespół.

O ewentualny powrót Pink Floyd członkowie zespołu pytani są regularnie. Raz mówią, że nie ma na to szans, innym razem wykazują się nieco większym optymizmem. Nie zmienia to faktu, że w obozie zespołu od wydania płyty „The Endless River” niewiele się dzieje, ale jeszcze nikt nie powiedział, że formacja zakończyła działalność i przeszła na muzyczną emeryturę.

Niedawno w Polsce gościł Nick Mason, który był gwiazdą Summer Fog Festival, więc na obszerną rozmową zaprosił go Wiesław Weiss. Panowie rozmawiali o wielu muzycznych i pozamuzycznych sprawach, a cały wywiad znajduje się w opublikowanym wczoraj numerze „Teraz Rocka”.

Wśród wielu pytań pojawiło się również to dotyczące przyszłości Pink Floyd, a oto odpowiedź Nicka Masona:

Z kolei David Gilmour po premierze The Endless River mówił, że to koniec Pink Floyd. Ale niedawno zapytany o szanse powrotu zespołu powie- dział: Pewnego dnia w przyszłości, kto wie?

Czyli to, co ja mówiłem przez lata. Ale, szczerze mówiąc, w pewnym momencie straciłem wiarę, że to się jeszcze może wydarzyć. Natomiast David rzeczywiście zaczął mówić, że to jest realne. A prawda jest taka, że... Nie wiadomo. Nie wiemy, co będzie. W tej chwili niczego nie planujemy. Znaczy, mamy plany, ale dotyczą wydawnictw historycznych, wznowień płyt, remasterów. Można więc powiedzieć, że Pink Floyd nie został jeszcze pogrzebany. Ale... W tej chwili jestem zaangażowany w zespół Saucerful Of Secrets i z mojego punktu widzenia reaktywowanie Pink Floyd nie byłoby czymś dogodnym (śmiech). Ale żaden z nas nie wie, co się wydarzy, co przyniesie przyszłość. Nie chcę więc powiedzieć: to koniec. Nie chcę powiedzieć czegoś, co zabrzmiałoby dołująco. Powiem: nigdy nic nie wiadomo. Powtórzę to za Davidem: nigdy nic nie wiadomo.

Bohaterami nowego „Teraz Rocka”, poza Nickiem Masonem, są między innymi Tool, Rammstein, Ian Gillan, Queen, Marcin Świetlicki czy Prophets of Rage. Pismo znajdziecie w kioskach w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Aliastank [212.106.***.***] dodano: 29.08.2019, 17:49 #1
Baju, Baju panie Mason, Baju Baju panie Gilmour, biorąc pod uwagę wiek i chęci muzyków nic się już nie wydarzy z Pink Floyd
ANDRE [84.205.***.***] dodano: 29.08.2019, 17:53 #2
Mogli by spróbować. Ale czy sie dogadają. Wątpie
drobnoustrój [153.19.***.***] dodano: 30.08.2019, 07:50 #3
Po co komu taki powrót? Ja się cieszę, że miałem możliwość posłuchania na żywo obecnego zespołu Masona- Nick Mason's Saucerful Of Secrets we wczesnym repertuarze Pink Floyd. To było coś!!!
Wielki fan Purpli [5.173.***.***] dodano: 31.08.2019, 22:10 #4
Byłoby to najgłupsze co mogliby zrobić...Po co, dlaczego w imie czego? Ale oczywiście to się nie stanie....
Manerg dodano: 08.09.2019, 08:54 #5
No ileż można o tym mówić. Wiadomo od dawna, że to nie nastąpi, a gdyby zdarzył się cud i coś by jeszcze próbowali...ja nie chcę tego słuchać...
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group