terazmuzyka.pl
Newsy 2176V  
mg | fot. rofilp | 20 maja 2020
41

Piotr Kaczkowski po 57 latach odszedł z radiowej Trójki [OŚWIADCZENIE]

Piotr Kaczkowski, który w radiowej Trójce pracuje od 1963 roku, poinformował o swoim odejściu ze stacji.

Po aferze związanej z unieważnieniem głosowania na listę przebojów Trójki, w którym zwyciężyła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, rozgłośnię bojkotują artyści, dziennikarze i wytwórnie. 

Kazik żąda wycofania swojej piosenki z Listy Przebojów Trójki

Odeszli chociażby Marek Niedźwiecki czy Hirek Wrona, a wczoraj podobną decyzję podjął Piotr Metz. O swojej rezygnacji poinformował właśnie Piotr Kaczkowski, który z Trójką związany był od 1963 roku. Dziennikarz opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych.

Dzień dobry Domku. Te słowa przez pół wieku towarzyszyły mi na progu Myśliwieckiej 3/5/7. Marzyłem, że tak będzie zawsze. Niestety, od szeregu już lat, dzień po dniu, coraz bardziej blakły i więzły mi w gardle. Decyzja dojrzewała więc we mnie od dawna" - napisał Kaczkowski. "Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi.

- napisał Kaczkowski.

Jego internetowy list w oryginale:

Piotr Kaczkowski w swojej 57-letniej karierze w Trójce prowadził dziesiątki audycji, jak chociażby „Minimax przed północą”, „Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki” czy „Mój magnetofon”. Był dyrektorem radia w latach 1998-2000. Po przejściu na emeryturę w 2014 roku nadal prowadził audycje na antenie Trójki.


REKLAMA

Dziś do sprzedaży trafił majowo-czerwcowy „Teraz Rock”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (41)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Black [188.146.***.***] dodano: 20.05.2020, 08:57 #1
pisowskie trolle - 3,2,1 start!
Pokaż odpowiedzi (1)
Mietek [37.248.***.***] dodano: 20.05.2020, 09:37 #3
Mistrz. Żywa legenda tej stacji. Nie miał tam sobie równych.
Majk [109.173.***.***] dodano: 20.05.2020, 09:44 #4
Czas na odświeżenie tego skansenu trójkowego. Wprowadzić nowych i nie przejmować się odchodzącymi "geniuszami" puszczającymi muzykę z płyt.
Pokaż odpowiedzi (5)
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 20.05.2020, 09:45 #10
Przez wiele lat słuchałem audycji pana Piotra Kaczkowskiego i dziękuję za wspaniałą muzykę.
Czas już jednak nadszedł, aby odejść na zasłużoną emeryturę.
Jeden z ostatnich wentyli bezpieczeństwa PRL powoli przestaje istnieć. I dobrze. Pieszczochy władzy ludowej mogą założyć swoją prywatną stację i pracować ile chcą. Nie pamiętam, aby ktoś się wstawił za redaktorem Kaczkowskim, gdy pani Jethon nie przedłużyła z nim umowy w 2011 roku. Wtedy też się obraził i odszedł. Wielkie aj-waj.
Pokaż odpowiedzi (4)
Five Fingers Fist Fuck [178.217.***.***] dodano: 20.05.2020, 10:25 #15
Trójka wymagała odświeżenia i to od dawna. Ale nie w taki sposób! Metody zaczerpnięte z najgłębszego komunizmu i NSDAP. Dobrze że mamy rok 2020, bo by ludzi zabijali i wystawiali ciała na widok publiczny ku uciesze swojego motłochu wyborczego. Dziwi mnie też, że jakikolwiek admin tej strony (o ile takowy istnieje) zezwala w ogóle na te pissiorskie pysków jakie się tu odbywają. Oczywiście, sam biorę w nich udział, bo mnie to bawi :-) Ale ja bym sobie nie pozwolił robić takiego chlewu na stronie.
Pokaż odpowiedzi (7)
borek [46.76.***.***] dodano: 20.05.2020, 11:12 #23
Ludzie,którzy byli moimi idolami odchodzą, szkoda że tak póżno i w tak złym stylu
zmanipulowani i, że przez te lata nie wychowali młodych następców.
Pokaż odpowiedzi (3)
GPS67 dodano: 20.05.2020, 11:41 #27
Nie zapomnę premiery "The Final Cut" Floydów. Wszyscy czekali na tę płytę i na to, co powie Piotr Kaczkowski. Czekałem i ja. Nie zawiodłem się. To był niezapomniany, magiczny wieczór. Kolejna cegła w mojej (powstającej dopiero) Ścianie. Może dlatego właśnie (mimo że album dość kontrowersyjny) tak chętnie wracam do tego krążka.
Pokaż odpowiedzi (2)
araya [178.235.***.***] dodano: 20.05.2020, 12:45 #30
jestem sluchaczem trojki od lat 90. szkoda ze w taki sposob odchodza osoby ktory uwielbialem sluchac,ale zal tez ze nie odeszli wczesniej. lista przebojow od kilku lat jest jakas taka....swietne utwory znajdowaly sie co najwyzej w poczekalni a slabe znajdowaly sie na pierwszych miejscach....i te polityczne aluzje w audycjach...tego juz bylo za duzo
Pokaż odpowiedzi (1)
Egon [185.245.***.***] dodano: 20.05.2020, 12:57 #32
Młodzi adepci dziennikarstwa od Ojca Dyrektora czekają na zwolnione etaty to będzie piękne radio
Pokaż odpowiedzi (1)
Geminiman [83.26.***.***] dodano: 20.05.2020, 16:08 #34
Nie macie pojęcia jak bardzo się cieszę z tego, że Program 3 Polskiego Radia dogorywa w męczarniach. Teraz wy Trójkorowi słuchacze czujecie dokładnie to samo, co ja czuję od 14 lat, gdy w kwietniu 2006 została zdjęta z emisji Lista 30 Ton, którą można było obejrzeć w TVP2. Od wyemitowania ostatniego notowania z 8 kwietnia 2006 roku, zacząłem czuć nienawiść do radia, gdyż 30 Ton było jedyną polską listą przebojów gdzie nie było niemal żadnych manipulacji, gdyż bazowała ona na zestawieniach OLiS-u. OLiS to zestawienie najlepiej sprzedających się albumów w naszym kraju, w którym nie ma rynku singlowego. Wiarygodne listy przebojów to tylko te, które bazują wyłącznie na statystykach sprzedaży, a nie na głosowaniu zwykłych ludzi, bo tam pole do manipulacji jest ogromne.
Pokaż odpowiedzi (4)
Bartosz Kaczkowski [109.148.***.***] dodano: 20.05.2020, 22:17 #39
Panie Piotrze.
Pan i Ludzie, którzy odeszli ze stacji.
Odpoczniecie i wrócicie.
Nie ma życia bez Pana.
Pozdrawiam Bartosz Kaczkowski.
Slavo [37.30.***.***] dodano: 20.05.2020, 23:12 #40
Trójka to był fenomen na skałę światową. W Europie drugiego takiego radia nie było To co się stało to coś przerażająco
Brother73 [83.23.***.***] dodano: 21.05.2020, 07:26 #41
Może ktoś ma jakieś ciekawe wspomnienia muzyczne związane z audycjami redaktora Kaczkowskiego?