terazmuzyka.pl
Pitbulek 5201V  
mg | 3 kwietnia 2018
46

Plakat promujący polskie koncerty Iron Maiden zniszczony. Obraża uczucia religijne?

O dość niecodziennym incydencie poinformował facebookowy profil „Iron Maiden – Polska”. Czy plakat promujący koncerty Iron Maiden uraża uczucia religijne Polaków?

W wielu polskich miastach od pewnego czasu wiszą plakaty promujące polskie koncerty Iron Maiden, które – przypomnijmy – odbędą się 27 i 28 lipca tego roku w krakowskiej Tauron Arenie. Brytyjska formacja grała w Polsce wiele razy i jej występy nigdy nie wzbudzały większych kontrowersji wśród środowisk katolickich. Wygląda jednak na to, że jeden z plakatów nie spodobał się pewnej grupie osób.

Blur nagra nowy album?

Został on bowiem zdewastowany. Skreślono napisy „Iron Maiden” oraz „beast” (ang. „bestia”), natomiast dopisano kilka haseł sugerujących właśnie grupy katolickie – chodzi między innymi o „IHS” oraz „Żołnierze Chr”. Na plakakcie pojawiły się również symbole krzyża i ryba, znak pierwszych chrześcijan. Nie wiadomo oczywiście, kto konkretnie jest sprawcą tego wykroczenia i czy nie jest to prowokacja. Dziwi jednak fakt, że zaatakowano właśnie Iron Maiden, które nigdy do kontrowersyjnych zespołów nie należało.

Koncept całej trasy Iron Maiden został zainspirowany grą „Legacy of the Beast” oraz komiksem o tej samej nazwie. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie grupy, trasa pod tym szyldem będzie kontynuowana również w 2019 roku.

Komentarze (46)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Faust dodano: 03.04.2018, 20:46 #1
No, to oprócz Behemoth teraz Iron Maiden będą w Polsce na cenzurowanym. Innymi słowy - zobaczcie ich, nim ktoś tego zabroni!
Pokaż odpowiedzi (7)
miałobyćinaczej [83.26.***.***] dodano: 03.04.2018, 20:54 #9
zamysł był dobry, ale ja bym te symbole namalował na plakatach behemotha,animy damnaty,vadera albo marduka,Iron Maiden nie są satanistami,więc ten atak został wymierzony w niewłaściwy zespół,szkoda bo potencjał był, ale niektórzy jak widać nie potrafią jeszcze rozróżniać realnych satanistów od dobrych ludzi.
Pokaż odpowiedzi (5)
Antyfan1906 [188.146.***.***] dodano: 03.04.2018, 21:12 #15
Kazde niszczenie plakatow promujących koncerty czy festiwale zespołów thrash czy death czy black metalowych jest nie fajne i powinno byc tepione. Ale w tym kraju niestety skrajni katole sa wszędzie bo do normalnych nie mam nic. Poza tym kazda skrajność jest negatywna!!! Pozdro dla normalsowUśmiech)
Pokaż odpowiedzi (3)
Hanys [178.235.***.***] dodano: 03.04.2018, 21:35 #19
Ciekawe co by było, gdyby fani metalu zniszczyli bilbord nawiązujący do religii chrześcijańskiej? Normalnie wyrok!
Pokaż odpowiedzi (6)
zig [194.242.***.***] dodano: 04.04.2018, 09:06 #26
Hmm... Natomiast moje uczucia niereligijne obrażają na przykład plakaty zapraszające na wycieczkę do Lichenia. Ale nie przychodzi mi do głowy żeby po nich mazać sprayem.
Pokaż odpowiedzi (2)
Faust dodano: 04.04.2018, 09:13 #29
Jeszcze jedno, nie zgadzam się, Droga Redakcjo, iż Maiden nie są zespołem kontrowersyjnym dla fundamentalistów chrześcijańskich. Jechali po nich całe lata '80te, W Chile tamtejszy Kościół Jezusowy wpłynął na odwołanie dużego koncertu IM, protesty były też w innych państwach (USA, Słowacja, Rosja). Jasne, że utwór/album "TNOTB" można zrozumieć opacznie, jako deklaracje ideologiczną. Cóż, ludzie myślący dogmatycznie (homo religius) postrzegają otaczająca ich rzeczywistość w kategoriach narzuconych im przez imperatyw świata ich wierzeń, to prawda stara jak człowieczeństwo. Smutne niemniej prawdziwe.
Pogzlej [88.199.***.***] dodano: 04.04.2018, 10:05 #30
To sprawka OFICJALNYCH CHULIGANÓW JEZUSA CHRYSTUSA.
Ac/Oc [94.254.***.***] dodano: 04.04.2018, 11:00 #31
To jest śmieszne i żałosne jednocześnie. Postawmy świętą barierę wokół granic, żeby już nikt nie mógł obrazić prawdziwych katolików.
Pokaż odpowiedzi (2)
Ironbedi [83.7.***.***] dodano: 04.04.2018, 13:01 #34
I w ten sposób, koncert będzie jeszcze bardziej nagłośniony i pożądany
Arcer [89.64.***.***] dodano: 04.04.2018, 15:07 #35
Za taką reklamę, no to dzięki. Może to li tylko wandalizm, prowokacja - może i tak..? Niemniej ktoś wyraźnie się tutaj podpisał. To tak, jak niektórzy idioci malują swastyki na grobach, czy na cmentarzach żydowskich. Cóż, to mógł być wygłup zapijaczonych żuli, gimbazy, czy kogo tam chcecie. Jednak i tak owoce tegoż incydentu, w postaci skojarzeń, oskarżeń spoczną na tych, którzy się podpisali. Tutaj podpis jest aż nad wyraz widoczny. Kto się podpisał, ten jest postrzegany jako autor. Koniec - kropka.
Rav [109.95.***.***] dodano: 04.04.2018, 15:36 #36
Czysta prowokacja by pogrążyć ludzi wierzących ten kto w to wierzy musi naprawdę być wariatem PROWOKACJA!!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
LucyBand [86.63.***.***] dodano: 04.04.2018, 21:47 #38
Robią to ćwoki którzy nie znają swojej chorej religii. Modlą się każdego dnia za zmarłych, oddają cześć figurką, obrazom, każdego dnia czczą królową niebios czyli czczą szatana a udają świętych. To dopiero są wyznawcy szatana. Jeśli jest inaczej to niech przeczytają swoje Pismo Święte na które tak się powołują i pokażą, że jest inaczej.
Kokka [178.217.***.***] dodano: 05.04.2018, 07:14 #39
Dość zabawny jest fakt, że tak rozwodzicie się nad tymi kilkoma bazgrołami na plakacie. Gdzie to się w ogóle stało? Bo chyba nikt nie wspomniał. W Wypiździejowie Wielkim? Śmieszne jest w ogóle to, że ktokolwiek rozdmuchuje takie sprawy. Co przez to chcieli pokazać? Pokazać że Polska to zaścianek, w którym niedługo zaczniemy zakazywać koncertów IM? Brawo! Rozumiem, że w główce przeciętnego polskiego pięćsetplusowca nie mieści się, że można iść do kościoła i na koncert IM.
Pokaż odpowiedzi (3)
ULVER [89.64.***.***] dodano: 05.04.2018, 07:55 #43
Dokładnie! Najwięcej "szatana" jest zazwyczaj w kościele, o zbrodniach chrześcijaństwa to już nie jedną księgę napisano, kościół nie mówi nigdy całej prawdy, zawsze dostajemy pewien ekstrakt i oglądamy jedną (tą wygodniejszą) stronę monety. Jakież to wygodne i pruderyjne.
boston bez kasy dodano: 05.04.2018, 13:33 #44
Ciemnota i zabobon. Przykre to. UP THE IRONS !
Pokaż odpowiedzi (2)