terazmuzyka.pl
Pitbulek 1966V  
rf | 23 listopada 2019
17

Polscy studenci znają klasykę rocka? Zobacz [WIDEO]

Kanał Dzikie Ucho postanowił sprawdzić, czy polscy studenci znają klasykę polskiego i zagranicznego rocka. Sprawdź, jak sobie poradzili.

Studentom zaprezentowano kilka rockowych utworów i kazano wskazać tytuł oraz wykonawcę. Jak sobie poradzili? Różnie. W zestawieniu znalazła się sama klasyka, zarówno zagraniczna („We Will Rock You” Queen, „Wish You Were Here” Pink Floyd”) jak i polska („Arahja” Kult”, „Szare miraże” Maanam). O ile w przypadku Queen wszyscy poprawnie wskazali wykonawcę i utwór, to dalej nie było już tak łatwo. Tylko trzy osoby rozpoznały zespół Kult, ale nikt nie wskazał poprawnie tytułu piosenki. Pink Floydów rozpoznało 4 z 7 badanych, ale tylko troje wskazało prawidłowo tytuł utworu.

Możemy także poznać refleksje na temat poszczególnych artystów zaprezentowanych w programie.

Jeden z uczestników, Mateusz, mówi:

Kiedyś byłem ogromnym fanem Nirvany. Jeszcze jako młody dzieciak chodziliśmy do KFC, ubieraliśmy się w grunge’owe ciuchy, każdy miał po jednej słuchawce w uchu i udawaliśmy, że gramy na perkusji. Wtedy wydawało nam się to fajne i alternatywne, ale gdybym mógł się wrócić w czasie to podszedłbym do siebie, strzelił się w łeb i powiedział, żeby tego nie robić.

Poniżej możecie obejrzeć film.

Komentarze (17)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Hrhe [84.107.***.***] dodano: 23.11.2019, 18:01 #1
Celebryci z dupy czy studenci.. z dupy?
Pokaż odpowiedzi (2)
Abaddon [178.43.***.***] dodano: 23.11.2019, 18:08 #4
grunge i tak był lepszy mateuszu, od tego całego glamowego pozerstwa, no ale co kto lubi,poison, motley crue, ratt, ogólnie lata 80, jak ja nienawidzę tych czasów, tylko thrash metal był na poziomie, nawet glam metalowcy się cieszyli że ta muzyka została zniszczona, bo ileż można w tych kieckach chodzić w makijażu.
Pokaż odpowiedzi (5)
Wodzu [89.231.***.***] dodano: 23.11.2019, 23:59 #10
Trochę mi Was szkoda.
Darth [31.0.***.***] dodano: 24.11.2019, 01:14 #11
Jakie to smutne k*wa
Kacha [83.20.***.***] dodano: 24.11.2019, 07:13 #12
Banda idiotow
Diz [89.71.***.***] dodano: 24.11.2019, 10:10 #13
Wybór utworów słaby, jeden zespół z zestawu lubię, no powiedzmy dwa. I akurat wyłożyli się na najlepszym zespole, czyli Pink Floyd. Ale podobała mi się wypowiedź tej dziewczyny co nie cierpi Kultu i Nirvany, bo mam tak samo. Kult to w ogóle zawsze wiocha była.
Piotr Grembowicz [156.17.***.***] dodano: 24.11.2019, 10:34 #14
Tacy to są dziś studenci, choć są studenci i studenci... tzw. gimbazy są bardziej oblatani (J. Cash, AC/DC, NIN etc.); zgroza, choć to tylko muza...
Jacek [159.205.***.***] dodano: 24.11.2019, 19:28 #15
Lepiej czasami milczeć i udawać idiotę,niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Marcin [37.7.***.***] dodano: 24.11.2019, 21:37 #16
Ten filmik pokazuje słabość doby internetu. Część "studentów" rzuca ciekawostkami o jubileuszach, ale jednocześnie nie utożsamia się z muzyką, o której mówi. Do tego pozerstwo w stylu "pierwszy raz film bohemian rhapsody oglądałem w samolocie...". Materiał rozczarowujacy jak 99% treści z youtuba.
anowak [176.115.***.***] dodano: 23.12.2019, 13:35 #17
Może to dobrze, że młodzi nie kojarzą Nirvany czy Pink Floyd? Wychodzę z założenia, że po taką muzę się sięga, gdy utożsamia się swoją aktualną sytuację, status, samopoczucie z emocjami wyrażanymi w piosenkach tych zespołów. A że emocjami tymi był wkurw, gniew, rozpacz, bunt, smutek, depresja, to może dobrze, że młodzi nie sięgają po te piosenki? Rozumiem, że wynika to z ich braku potrzeb. Młodzi mają dobre samopoczucie, nie mają się przeciw czemu buntować, dlatego jedyne czego potrzebują to utwory radosne. Może po prostu jest im dobrze?