terazmuzyka.pl
Na stronie 498V  
mg | 19 czerwca 2018
1

Polska – Senegal. Muzyczna rozgrzewka przed meczem Biało-Czerwonych [MUNDIAL]

Polscy artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne postanowili zrobić wszystko, żeby zagrzać naszych piłkarzy do boju. Dziś, przed ich pierwszym meczem, warto sprawdzić, jakich utworów mogą słuchać piłkarze i kibice.

Podczas przygotowywania utworów z myślą o Mundialu artyści zwracają przede wszystkim uwagę na melodię – takie kompozycje muszą „wpadać w ucho”, a refreny muszą być natychmiast zapamiętywane. Wszystko po to, żeby kibice mogli wspierać polskich piłkarzy przed i w trakcie kolejnych meczów. Historia pokazuje, że niezwykle rzadko utworu nagrywane w celu zagrzewania Biało-Czerwonych robią większe kariery. Często kibice zapominają o nich zaraz po przesłuchaniu.

Steven Wilson wprowadza kontrowersyjny zakaz na koncercie w Polsce

Czy w tym roku będzie podobnie? Wybór mamy nadzwyczajnie duży, ponieważ kilku znanych i cenionych wykonawców postanowiło nagrać coś specjalnego na rosyjski Mundial. Wszystko zaczęło się od... Krzysztofa Krawczyka. Mało kto przypuszczał, że to właśnie ten zasłużony artysta, legenda polskich scen, pokusi się o nagranie piłkarskiego utworu. Ba! Nie utworu, całej płyty, która niestety została przyjęta bardzo krytycznie.

Kolejnym zaskoczeniem był utwór „Polska drużyna” nagrany przez inną legendę polskich scen – dowodzony przez Sławomira Łosowskiego zespół Kombi. W tym wypadku reakcje słuchaczy nie były aż tak jednoznaczne, choć najbardziej oberwało się nieco tandetnemu teledyskowi:

Utwór „Smak zwycięstwa” przygotował natomiast zespół Pectus, a w tym wypadku należy docenić przede wszystkim klip, w którym gościnnie pojawili się chociażby komentator sportowy TVP Dariusz Szpakowski czy byli piłkarze, m.in. Grzegorz Lato, Tomasz Frankowski, Piotr Świerczewski. Bardzo ambitnie!

Najpóźniej swoją kompozycję opublikowała Cleo – artystka postanowiła ponownie zinterpretować swój utwór pt. „Łowcy gwiazd” i ostatecznie powstała z tego kompozycja „Łowcy” nagrana właśnie z myślą o polskich kibicach i piłkarzach:

W serwisie YouTube można znaleźć więcej utworów nagrywanych przy okazji tegorocznego Mundialu. Ich poziom jest zwykle przeciętny, ale rekordy żenady pobiły nie tak dawno siostry Godlewskie, które skupiły się na kontrowersji i goliźnie, a nie na muzyce, dlatego – w obawie o Wasze zdrowie – nie opublikujemy tutaj tego teledysku.


Pierwszy mecz reprezentacji Polski odbędzie się o godzinie 17:00. Biało-Czerwoni zmierzą się z Senegalem. Będzie to pierwszy pojedynek tych reprezentacji w historii. Według typów bukmacherów faworytem spotkania jest Polska, ale Senegal wcale nie stoi na straconej pozycji – w ich szeregach gra kilku znakomitych zawodników z Sadio Mané na czele. W grupie, poza Polską i Senegalem, są również Japonia i Kolumbia.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
VVVV [178.217.***.***] dodano: 20.06.2018, 06:44 #1
Jaka muzyka, taka gra kopaczy.
Zobacz także
Na stronie 671V  
0

Dolina Charlotty: Razem przetrwamy

mg | 28 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group