terazmuzyka.pl
Newsy 1767V  
rf | fot. Daniel Rusilowicz | 13 lipca 2018
2

Polski zespół metalowy Hate podpisał kontrakt ze słynną amerykańską wytwórnią

Warszawski zespół metalowy Hate podpisał kontrakt ze słynną na całym świecie wytwórnią Metal Blade Records. Grupa przygotowuje nowy materiał i ma już pierwszy zwiastun.

Zespół Hate podpisał kontrakt ze słynną amerykańską wytwórnią Metal Blade Records, założoną w 1982 roku przez Briana Slagela, twórcę składanki „Metal Massacre”, na której zadebiutowała Metallica. Dziś Metal Blade ma w swoim katalogu takie zespoły, jak Anvil, Dark Funeral, Cradle Of Filth, Manowar i polski Behemoth.

Opeth ujawnia pierwsze szczegóły nowego albumu

Wokalista i gitarzysta Hate, ATF Sinner, tak skomentował podpisanie umowy:

Mówi się, że oceniają was po tym, z kim trzymacie. Jeśli to prawda, to nas będą oceniać wyjątkowo pochlebnie. Z dumą możemy ogłosić, że podpisaliśmy kontrakt z Metal Blade Records, wytwórnią, która jest synonimem muzyki metalowej, tak jak gitarowy przester. Podpisanie umowy ma miejsce w idealnym momencie, bo rozpoczyna się nowy rozdział historii zespołu. Od wydania w 2017 roku płyty „Tremendum” Hate podąża ku nowym, mroczniejszym horyzontom i jesteśmy pewni, że ten krok pomoże nam osiągnąć wyznaczone cele.

Grupa planuje wejść do studia w grudniu, a nowy album wydać latem 2019 roku. Póki co możemy wysłuchać surowej wersji nowego utworu, zatytułowanego „Path To Arkhen”.

Zespół Hate powstał w Warszawie w 1990 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Adama Buszko, gitarzysty Andrzeja "Quacka" Kułakowskiego, basisty Marcina "Martina" Russaka oraz perkusisty Piotra "Mittloffa" Kozieradzkiego, który obecnie bębni w Riverside. Grupa zadebiutowała w 1996 roku albumem „Daemon Qui Fecit Terram”. Hate od tamtej pory regularnie wydaje płyty, a przez jego skład przewinęło się wielu, znanych na metalowej scenie muzyków.

Dziś jedynym członkiem zespołu, który działa w nim od samego początku jest Adam „ATF Sinner” Buszko.

W lipcu wystartowała kolejna trasa koncertowa Hate, która potrwa do końca września i oprócz krajów europejskich obejmie także Mongolię, Chiny i Japonię.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Thevito666 [79.186.***.***] dodano: 13.07.2018, 23:57 #1
Gratulacje nastepna kapela w tej stajni jestesmy dumni HATE napierdalac
Poul [95.160.***.***] dodano: 14.07.2018, 17:36 #2
Adaś błagam Cię wróć do grania jak na Erebos i Solarflesh to to co tygryski lubią najbardziej...Ostatnie dwie płyty są tragiczne A po nowym utworze widzę że dalej brniesz w coś co naprawdę nie jest fajne...z najlepszej polskiej kapeli zrobiliście ostatnimi wydawnictwami coś co ciężko było mi wysłuchać do końca...
Zobacz także
Newsy 544V  
0

Nocny Kochanek uczci Record Store Day

rf | fot. Wacław Szacyło | 19 marca 2019
Newsy 1395V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
Newsy 407V  
1

Beastie Boys powrócą na scenę

rf | 18 marca 2019
Newsy 1470V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group