terazmuzyka.pl
Newsy 15373V  
rf | 30 sierpnia 2019
40

Polski zespół podbił zagraniczne media przeróbką piosenki Metalliki [WIDEO]

Zagraniczne serwisy muzyczne zachwyciły się oryginalną przeróbką przeboju Metalliki w wykonaniu polskiego zespołu.

W zeszłym roku zespół Tulia zaprezentował teledysk do utworu „Nothing Else MattersMetalliki. Piosenka ta szybko zdobyła popularność w polskim internecie, a teraz odkryły ją także zagraniczne media.

Lars Ulrich wspomina, jak wybrał się w podróż przez Polskę

Zagraniczne serwisy muzyczne zachwyciły się wykonaniem „Nothing Else MattersTulii. Brytyjski „Metal Hammer” napisał:

Nic się dzisiaj nie liczy oprócz tego niezwykłego wykonania piosenki Metalliki przez polski zespół folkowy Tulia.

Natomiast portal „Classic Rock Magazine” skomentował, że piosenka:

Wnosi śnieżyste poczucie niezwykłości do klasycznego utworu.

Zespół Tulia zwrócił na siebie uwagę w 2017 roku, wykonując przeróbkę utworu „Enjoy The SilenceDepeche Mode w ludowym stylu z białym śpiewem. W maju 2018 roku ukazała się debiutancka płyta Tulii, zatytułowana po prostu „Tulia”. Znalazły się na niej ludowe przeróbki rockowych utworów polskich (m. in. Dawida Podsiadło, Maanamu, T.Love, O.N.A.) oraz zagranicznych (Metallica, Depeche Mode) oraz kilka piosenek autorskich. Płyta okazała się ogromnym sukcesem, dotarła do 7. miejsca OLiS i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy, zapewniającym Platynę.

Poniżej przypominamy tę niezwykłą wersję „Nothing Else Matters” w wykonaniu Tulii.

W sprzedaży jest Wydanie Specjalne poświęcone Metallice. Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo dostępne jest w kioskach, a także w naszym sklepie w cenie 19,99 PLN.

Komentarze (40)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Jeanny [89.64.***.***] dodano: 30.08.2019, 14:21 #1
Beznadziejna ta ich muzyka ,proszę nie porównywać tego w ogóle do Metallicy. Bo to się chowa do Metallicy
Pokaż odpowiedzi (2)
Szybki82 [85.221.***.***] dodano: 30.08.2019, 16:17 #4
Co to ma być? Uszy więdną...
Pokaż odpowiedzi (1)
Słuchałem kiedy miałem 15 lat [188.146.***.***] dodano: 30.08.2019, 16:33 #6
Trzymacie się jest kurczowo tej słabej Metalliki, te same kawałki ciągle w kółko. Otwórzcie swoje głowy na inną muzykę i dorośnijcie w końcu...
Pokaż odpowiedzi (1)
Bodek [88.156.***.***] dodano: 30.08.2019, 16:41 #8
Dobre... za dwa lata metallica zagra to razem z dziewczynami. pozdro dla 2 ćwoków piszących tu przede mną :D
Pokaż odpowiedzi (1)
Music [5.173.***.***] dodano: 30.08.2019, 17:07 #10
Jak się nie podoba to nie słuchajcie - proste a nie wylewanie gorzkie żale. Jak dzieci....
Lukas [5.173.***.***] dodano: 30.08.2019, 19:49 #11
Klasyki się nie przerabia!!!
Lukas [5.173.***.***] dodano: 30.08.2019, 19:50 #12
Klasyki się nie przerabia!!!
Pokaż odpowiedzi (1)
Rifleman [93.105.***.***] dodano: 30.08.2019, 21:37 #14
To to teraz coverów nie można robić bo "klasyki się nie przerabia"? Pozdro dla tępaków którzy nie rozumieją jak i dlaczego takie przeróbki powstają.
Omg [37.47.***.***] dodano: 30.08.2019, 22:22 #15
Metal Hammer napisał coś takiego? Oni tam chyba pijani są. Od tego wykonania Tulii uszy więdną.
HanzoPL [5.60.***.***] dodano: 30.08.2019, 22:29 #16
K###a moje uszy
Jarecki [5.172.***.***] dodano: 30.08.2019, 23:27 #17
Byłem na metalice w Narodowym jakby zaśpiewał to przed dostały by brawa na stojąco. Tępaki
Someone [83.31.***.***] dodano: 31.08.2019, 04:22 #18
Moje uszy krwawią
Bosch [83.27.***.***] dodano: 31.08.2019, 08:29 #19
Metallica powinna im tego zakazać Jarosław Polskę zbawiles zrób coś proszę
Goliath [37.30.***.***] dodano: 31.08.2019, 09:19 #20
Oj polaczki polaczki nie dostancie sraczki Mrugnięcie
Wielcy metalowcy i juz jak wykonanie w innym gatunku to juz uszy krwawia, bola odpadaja itp. Dziady z was a nie wielbiciele muzyki. Jesli sie kocha muzyke to potrafi sie docenic kazda. Zwlaszcza cover jakiegos kawalka wykonywanego przez kapele która gra gatunek, ze tak to ujme, najblizszy setcu. Rozumiem ze metal i folk to raczej dwa bieguny. Osobiscie lubie do dzis, pomimo paru lat na katku podluchac i punka i metalu z lat mlodosci ale potrafie rowniez docenic to wykonanie.i uwazam je za calkiem udane.
Nic z moimi uszami sie nie dzieje Uśmiech
Pozdro dla wielbicieli muzyki.
Solonaryba [185.135.***.***] dodano: 31.08.2019, 11:41 #21
Pierwsza wersja "enjoy the silence" śpiewana w remizie z tragicznym dźwiękiem była zjawiskowa. Wersja studyjna z nowym podkładem muzycznym była już słaba. Ogólnie Tulia miała potencjał, ale ktoś nimi źle pokierował.
Metal Symphony [92.7.***.***] dodano: 31.08.2019, 12:06 #22
Dpuy nie urywa
Remington Swansea dodano: 31.08.2019, 12:10 #23
Może być, ale tyłka raczej nie urywa...
Gadziu [37.47.***.***] dodano: 31.08.2019, 12:17 #24
To nie jest utwór Metallici. To kower. Najsłynniejszy kower świata.
Brave [212.244.***.***] dodano: 31.08.2019, 12:38 #25
Metallica...metallica...metallica...O czym tu jeszcze nie napisano? Droga redakcjo proszę o jeszcze...
Rapatiki [176.221.***.***] dodano: 31.08.2019, 15:01 #26
Skoro klasyki się nie przerabia to dlaczego wszyscy się zachwycali "Snem o Warszawie" (średnim) w wykonaniu Metallici, a tutaj tylko krytyka ?
Miki [193.106.***.***] dodano: 31.08.2019, 16:23 #27
Niech lepiej śpiewają o ziemniakach a nie próbują się z takim zespolem uszy bolą
Michał [91.208.***.***] dodano: 31.08.2019, 16:37 #28
Jak można tak hejtować, ludzie opamiętajcie się. Mam prawie 50 lat, metalu słucham od prawie 40 i jakoś uszy mi nie krwawią. Szkoda słów na Wasze kometarze a wykonanie Tulii - dobry kower, przecież oni taką muzykę grają, to w takim stylu kower!
jacekw [37.47.***.***] dodano: 31.08.2019, 17:05 #29
Co za dramat. Nie da się tego słuchać
Julian [188.146.***.***] dodano: 31.08.2019, 17:46 #30
Nie ma czym się zachwycać, gdyby 'podbijały' zagraniczne media swoją własną muzyką, a nie 'przeróbkami' prawdziwej muzyki to można by pisać artykuł... Nie porównujcie tego do mettalici, to im nawet do pięt nie sięga.
Seba [188.146.***.***] dodano: 31.08.2019, 19:39 #31
Dajcie spokój masakra.
SratingElzMaderz [82.132.***.***] dodano: 31.08.2019, 21:23 #32
Coveruja Metallice spoko nic do tego nie mam wręcz przeciwnie fajnie. Ale mam duży problem do wyboru Piosenki. Nothing else matters jest tak przeruc***ą piosenka w Polsce... każdy pseudo fan metallici zapytany jakie utwory zna potrafi wymienić tylko tą, jest bardziej mainstreamowa i gowniana że jak ją słyszę to reaguje tak samo jak DESPACITO, wyrzucam radio. I owszem ktoś napisze "to nie słuchaj, proste" ano nie zamierzam... Po prostu wyrażam swoją frustrację że ktokolwiek nagrywa cover lub nazywa się fanem metallici to jedyne co słyszę to cholerne nothing else matters! Dziadowska piosenka, nieznosze jej, nie będę słuchał i ubolewam że nikt nie robi takich coverow innych piosenek metallici
XXL [95.150.***.***] dodano: 31.08.2019, 22:36 #33
Żenada , beznadziejna to ludzie piszący komentarze. Jak metalika przerobi / zaśpiewa piosenka dżemu to odrazu orgazm , super. Cudze chwalicie swego nie znacie. W w kraju kwitnacej cebuli, Janusza , Grażyny , Karyny i sebixow nie ma co się spodziewać innej reakcji
Moniorka [37.248.***.***] dodano: 01.09.2019, 01:07 #34
Dziewczyny bardzo sympatyczne, ale ich wykonanie jest niezwykle słabe - słyszalam na żywo i audio - żadne mnie nie porywa, sorry
ja1972 [188.164.***.***] dodano: 01.09.2019, 05:40 #35
Samą żenadą j[quote][/quote]est nie wykonawca,czy dana piosenka. Dla mnie żenada jest umieszczenie jakiegoś"podsiadlo na jednej pólce,plycie i szafce równo z takimi gigantami jak np.Maanaam czy Depeche Mode... Nie osiągnął nawet setnej czesci tego,co oni w jego wieku!!!Niewazne kto ,co i czyje wykonuje. Wazne kogo masz na skladance. Dla mnie to właśnie jest brakiem szacunku ,a nie tzw profanacja klipu
Radek [88.156.***.***] dodano: 01.09.2019, 11:15 #36
Panowie i panie. Słucham Metallica od dzieciństwa a mam 44 lata, wychowałem się na metalu i za każdym razem gdy ktoś zrobił kowera tego zespołu słuchałem z ciekawością bo to jest zawsze Metallica tylko w innym wykonaniu. Także ci którzy piszą że uszy więdną porostu się nie znają na muzyce. A i jeszcze jedno. Byłem na koncercie Tulli w Rybniku i jestem bardzo zachwycony ich muzyką pozdrawiam TULIA.
Szym [5.173.***.***] dodano: 01.09.2019, 14:32 #37
Nie da się tego słuchać.
Damek [89.73.***.***] dodano: 01.09.2019, 17:09 #38
Mariusz [159.205.***.***] dodano: 02.09.2019, 15:05 #39
Powtarzalne to bardzo, jedną piosenkę można posłuchać, ale przerabiają różnych wykonawców i wszystko brzmi tak samo, na jedną modłę robione.
art [37.248.***.***] dodano: 05.09.2019, 20:31 #40
Badziew okropny,wstyd