terazmuzyka.pl
Newsy 2330V  
rf | fot. Nicola Braga | 18 czerwca 2018
4

Polski zespół uznany na festiwalu Primavera za najlepszy obok Nicka Cave'a i Slowdive

Odbywający się w Barcelonie festiwal Primavera Sound należy do najbardziej prestiżowych w Europie. W tym roku wyróżniony został na nim także polski zespół.

Tegoroczna edycja festiwalu Primavera odbyła się w dniach 30 maja – 3 czerwca. Wśród imponującej liczby gwiazd zagrali na nim między innymi Nick Cave And The Bad Seeds, Slowdive, Belle And Sebastian, Father John Misty, Lorde i polski zespół Trupa Trupa.

Eminem odpowiada na krytykę efektów na swoich koncertach

To właśnie Trupa Trupa została wyróżniona przez magazyn „Full Moon”, który umieścił ją wśród najlepszych wykonawców festiwalu. Pozostali wymienieni artyści to Lift to Experience, Josh T. Pearson, Nick Cave, Father John Misty i Slowdive. Grupę wyróżnił także magazyn „Nouvelle Vague”, który napisał, że polski zespół potrafi stworzyć „głęboką i hipnotyczną atmosferę”.

Zespół doceniony został także na festiwalu Liverpool Sound City.

Ponadto Trupa Trupa została wybrana przez radio BBC polskim reprezentantem z okazji Mundialu w specjalnej audycji, w której nadano utwory z każdego z 32 krajów biorących udział w Mistrzostwach Świata. Trupa Trupa reprezentowała Polskę utworem „Coffin”. Audycji możecie wysłuchać pod tym adresem.

To kolejne już wyrazy uznania, jakie spływają z całego świata pod adresem zespołu Trupa Trupa. Wcześniej grupa została doceniona na amerykańskim festiwalu South By Southwest, a jej płyta „Jolly New Songs” wymieniona przez amerykańskiego „Newsweeka” jako jeden z „11 wspaniałych, niedocenionych albumów 2017 roku”.

Grupa przygotowuje się do kolejnych koncertów. W Polsce będzie ją można zobaczyć na festiwalach Open’er, Jarocin i AlterFest w Mysłowicach. Ponadto grupa ma w planach koncerty w Czechach, Austrii i na Islandii.

1 września album „Jolly New Songs” ukaże się w Japonii nakładem wytwórni Moonworks.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
VVVV [178.217.***.***] dodano: 18.06.2018, 13:12 #1
Warto nadmienić, że Primavera była uznawana kiedyś za siostrzany festiwal z naszym Offem. Warto też popatrzeć gdzie jest obecnie Off, a gdzie Primavera, która ma obecnie już 2 odsłony (hiszpańską i portugalską).
Pokaż odpowiedzi (3)
Zobacz także
Newsy 642V  
0

Korn zagra z byłym perkusistą?

rf | 22 lutego 2019
Newsy 219V  
0

Trasa hologramu Amy Winehouse przełożona

rf | fot. Rama | 21 lutego 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group