terazmuzyka.pl
Newsy 479V  
rf | fot. Michał Szlaga | 18 marca 2019
5

Polski zespół zadedykował koncert na amerykańskim festiwalu prezydentowi Gdańska

Zespół Trupa Trupa zadedykował swój koncert na festiwalu South By Southwest w Teksasie, zmarłemu w styczniu prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi.

Trupa Trupa wystąpiła na festiwalu South By Southwest w Teksasie, gdzie pokazała się obok szerokiego grona artystów z całego świata. Zespół, który niedawno podpisał kontrakt z wytwórnią Sub Pop, zaprezentował materiał z nadchodzącej płyty, a cały koncert zadedykował pamięci Pawła Adamowicza, który został zamordowany podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polski zespół podpisał kontrakt z Sub Pop

W relacji z koncertu, zamieszczonej w „Chicago Tribune” możemy przeczytać:

Zespół zadedykował koncert prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi, zamordowanemu sprzymierzeńcowi i przyjacielowi. „To są nowe radykalne, mroczne i sprzeciwiające się mowie nienawiści piosenki” – zapowiedział Grzegorz Kwiatkowski. Teksty były często urywkami zdań, mającymi prowokować a nie uspokajać i dawać wskazówki zamiast odpowiedzi.

Koncert zespołu Trupa Trupa na SXSW doceniły też inne portale. „NPR Music” nazwał zespół „jednym z najbardziej interesujących wykonawców tegorocznej edycji festiwalu”, a Bob Boilen z „Tiny Desk” zachwycony był „mrocznymi piosenkami o mowie nienawiści i wolności z Polski”.

Zespół Trupa Trupa na początku tego roku podpisał kontrakt z wytwórnią Sub Pop, która wcześniej wydawała takie zespoły, jak Nirvana, Mudhoney, Dinosaur Jr czy Foals. Jeszcze w tym roku powinniśmy usłyszeć nowy album grupy.

Póki co zespół zaprezentował teledysk do nowego utworu, zatytułowanego „Dream About”.

Na kwiecień grupa ma zaplanowane dwa koncerty w Polsce: 25 kwietnia wystąpi w Gdańsku, w klubie Ziemia, a 26 kwietnia w Poznaniu w ramach festiwalu Springbreak.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Alek [193.178.***.***] dodano: 18.03.2019, 14:30 #1
lewaków nie ogarniesz...
Pokaż odpowiedzi (3)
suszony karpik [94.75.***.***] dodano: 21.03.2019, 10:38 #5
W kontekście nazwy zespołu to bardzo niefortunna dedykacja
Zobacz także
Newsy 214V  
2

Iggy Pop singlem zapowiedział nowy studyjny album [AUDIO]

mg | fot. Alex Const | 18 lipca 2019
Newsy 107V  
Newsy 936V  
13

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 3221V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group