terazmuzyka.pl
Newsy 1922V  
mg | 7 lutego 2017
0

Pomóż w produkcji filmu dokumentalnego o rodzinie Beksińskich

Ruszyła społecznościowa zbiórka środków na dokończenie prac nad filmem dokumentalnym pt. „Z wnętrza”.

Zdzisław Beksiński pozostawił po sobie ogromne ilości materiałów audio i wideo, które są intrygującą ciekawostką nie tylko dla fanów jego twórczości. Pomysłodawcą wykorzystania ich do stworzenia pełnometrażowego filmu dokumentalnego jest Tomasz Szwan z Fundacji Beksińskiego prowadzonej od lat przez Ewę i Janusza Baryckich.

Zbiórka na film „Z wnętrza” w serwisie Wspieram.To

Montażem materiałów udostępnionych przez Muzeum Historyczne w Sanoku (jedynego spadkobiercę malarza) zajął się doświadczony i ceniony montażysta Cezary Grzesiuk, a koordynacją projektu zbiórki oraz promocją filmu Kamil Śliwiński prowadzący popularne profile społecznościowe poświęcone artyście z Sanoka.

Film promujący zbiórkę funduszy na film „Z wnętrza”:

Tytuł „Z wnętrza” to jest nieprzypadkowy – film pokazuje artystę prywatnie, w towarzystwie najbliższych mu osób, w zaciszu domu, który był zarazem jego miejscem pracy. Większość materiałów zarejestrowanych przez Zdzisława, Zofię i Tomasza Beksińskich została nakręcona w warszawskim mieszkaniu w bloku przy ul. Sonaty – miejscu, do którego Beksińscy przeprowadzili się w 1977 roku z Sanoka i mieszkali przez lata, aż do śmierci.

Film odkryje przed miłośnikami Beksińskiego wiele nieznanych i bardzo ciekawych faktów z życia jego rodziny.

Plakat filmu Z wnętrza

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 82V  
Newsy 886V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group