terazmuzyka.pl
Newsy 336V  
rf | 26 kwietnia 2019
0

Pośmiertny album Prince'a z niepublikowanym materiałem wkrótce

W czerwcu ukaże się album „Originals” Prince’a, zawierający wcześniej niepublikowane utwory.

Spadkobiercy zmarłego w 2016 Prince'a we współpracy z Warner Bros. Records i Tidalem przygotowali „Originals”, album zawierający 15 utworów, z czego 14 nigdy nie było wcześniej wydanych. Nagrania są dowodem na zakulisową rolę, jaką Prince odgrywał w karierach innych artystów. Utwory zostały wybrane wspólnie przez Troya Cartera w imieniu spadkobierców i Jaya-Z.

Od 7 czerwca Originals będzie dostępny wyłącznie na Tidalu przez 14 dni. W duchu dzielenia się muzyką Prince’a z fanami tak, jak on sobie tego życzył, album będzie dostępny do odtwarzania w wysokiej jakości poprzez subskrypcję HiFi Tidala. Członkowie będą mogli usłyszeć nagrania dokładnie tak, jak zamierzał artysta.

Dwa tygodnie później, 21 czerwca, dostępna będzie wersja CD oraz streaming/download na pozostałych platformach z muzyką cyfrową, a 19 lipca ukażą się edycja na podwójnym 180-gramowym winylu oraz wydanie deluxe CD/2LP.

Niektóre z piosenek, które znajdą się na „Originals” okazały się hitami dla artystów, którzy je nagrali. Tak było przykładowo z Sheilą E. i „The Glamorous Life”, numerem jeden tanecznych list w 1984 roku, czy wspaniałym „Manic Monday” The Bangles, który pomógł wynieść ich płytę „Different Light” do drugiego miejsca na listach. Sukces odniosła też płyta zespołu The Time „Ice Cream Castle” z przebojem „Jungle Love" (57 tygodni na Billboard 200) oraz materiał Martiki z 1991 roku, zatytułowany „Love… Thy Will Be Done".

Na albumie znajdziemy także wersje Prince'a do Vanity 6 i „Make-Up", Jill Jones z „Baby, You're a Trip", Kenny'ego Rogersa i „You're My Love" oraz rzecz jasna oryginalną wersję megahitu „Nothing Compares 2 U" Sinead O'Connor.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 167V  
Newsy 264V  
1

Neil Young zapowiedział nowy album z Crazy Horse

rf | fot. 6tee-zeven | 19 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group