terazmuzyka.pl
Newsy 7431V  
mg | 29 maja 2017
25

Pospieszalski do lidera zespołu Dr Misio: Jest pan łachmaniarzem

Utwór „Pismo” zespołu Dr Misio okazał się „nieemisyjny” i w związku z tym grupa nie została zaproszona do Opola. Teraz o Arkadiuszu Jakubiku, liderze formacji, w niewyszukanych słowach wypowiedział się dziennikarz Jan Pospieszalski.

Decyzja Telewizji Polskiej o niezaproszeniu zespołu Dr Misio była jednym z powodów bojkotu festiwalu w Opolu. Artyści, którzy otwarcie przyznali, że nie chcą brać udziału w imprezie, rozpętali istną burzę, która doprowadziła do zerwania umowy miasta z TVP. Choć wiele osób w sporze opowiada się po stronie dowodzonej przez Arkadiusza Jakubika formacji, pojawiają się również słowa krytyki. Często bardzo niewybredne.

Dr Misio zanotował niesamowity awans na Liście Programu Trzeciego

W programie „Warto rozmawiać” dziennikarz Jan Pospieszalski gościł Szymona Wydrę z grupy Carpe Diem, wokalistę disco-polo Tomasza „Niecika” Niecikowskiego, pianistę Wojciecha Konikiewicza i członka zarządu TVP Macieja Staneckiego. Rozmowa zeszła właśnie na sprawę zespołu Dr Misio i jego lidera, Arkadiusza Jakubika.

Decyzję o odsunięciu zespołu od udziału w Opolu tłumaczył wspomniany Stanecki, który zwracał uwagę na fakt, że komisja nie widziała wcześniej teledysku do utworu „Pismo” i dopiero po jego obejrzeniu uznała, że nie jest on odpowiedni do prezentacji na festiwalu.

Prawdziwe uderzenie przyszło jednak, gdy głos zabrał kontrowersyjny Jan Pospieszalski:

Powiem jako artysta, ponieważ też zajmowałem się kiedyś muzyką. A muzyk to jest taki zawód jak jazda na rowerze albo pływanie, że jak raz się zacznie, to do końca życia się nim zostaje. Otóż panie Arkadiuszu Jakubiku, cenie pana jako aktora, ale ten teledysk to jest... I tu powinienem użyć brzydkiego słowa. W ogóle cała ta muzyka to jest żenada. Wczesny Jerzy Urban łamany przez „Fakty i Mity”. Stereotyp, że księdza to są grubasy, którzy piją wódę, obstawiają się ładnymi ministrantami, trzepią hajs. Okej, z księży można się śmiać, nikt nikomu nie zabrania. Ale ja jestem katolikiem. Jeżeli ktoś robi szyderę z sakramentu pokuty, z sakramentu miłości bożej, wobec nas katolików, to jest to przegięcie. Przegięcie, na które ja na przykład zgody nie mogę dać. W związku z tym ja uważam, panie Jakubik, że pan jest normalnym chałturnikiem, łachmaniarzem i tandeciarzem.

Jak się jednak okazało, to nie było wszystko, ponieważ dziennikarz porównał utwór z dokonaniami Franka Kimono, a na koniec dodał, że jest to „najbardziej smutna i żenująca piosenka, jaką kiedykolwiek słyszał”.

Arkadiusz Jakubik w „Teraz Rocku”

Choć o zespole Dr Misio głośno zrobiło się dopiero teraz, formacja funkcjonuje na polskim rynku muzycznym już od pewnego czasu. Między innymi z tego powodu Arkadiusz Jakubik będzie jednym z gości, których zaprosiliśmy do rozmowy w najnowszym, czerwcowym „Teraz Rocku”. Pismo trafi do sprzedaży już w najbliższą środę.

Poza Dr Misio, bohaterami numeru będą między innymi: Scorpions, Kazik Staszewski, HIM, Papa Roach, Dream Theater czy Kasabian.

Komentarze (25)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pablos84 dodano: 29.05.2017, 13:47 #1
ha ha ha Uśmiech najlepiej jak niespełniony (i słaby) muzyk krytykuje dobrego aktora, który znalazł muzyczny pomysł na siebie. tak trzymać panie Doktorze!
A porównanie do Franka Kimono - to zaszczyt! przecież to ikona lat 80-tych!
Pokaż odpowiedzi (3)
Mario [5.185.***.***] dodano: 29.05.2017, 13:55 #5
A kto to jest Pospieszalski??? Hmmm jakiś kolejny smutny gość.
Filip [156.17.***.***] dodano: 29.05.2017, 14:10 #6
Powiedział Janek, w młodości muzyk Czerwonych Gitar, niezły tankier i pies ruchacz co podobno żadnej Kubance nie przepuścił...
kufajder [89.64.***.***] dodano: 29.05.2017, 14:17 #7
Porównanie do Franka Kimono czyli Piotra Fronczewskiego - akurat nobilituje, a nie obraża. Pan byś chciał, Panie Pospieszalski, ale nie dla psa kiełbasa.

PS - katolicy nie muszą oglądać - jak nie chcą.
Pokaż odpowiedzi (2)
looj [62.87.***.***] dodano: 29.05.2017, 14:26 #10
Wiadomo że dr misio z szału ni ma... ale Jakubik w takiej konwencji muzycznej się odnalazł i będąc już trzykrotnie na ich koncercie mogę śmiało powiedzieć że na żywo jest to przekonywujące jako pewien performance - muzycznie jak wspomniałem poza dwoma - trzema utworami jest bardzo przeciętnie. Nie zmienia to faktu że koncerty są bardzo fajne.
.... na pana Pospieszalskiego szkoda mi klawiatury męczyć...
myself [79.188.***.***] dodano: 29.05.2017, 14:38 #11
A mnie zastanawia jak przy takich słowach mógł poczuć się ten wokalista disco polo, które z definicji nie jest lepsze...
Vampirro dodano: 29.05.2017, 20:17 #12
Mam pytanie: czy Dr Misio jest zespołem satyrycznym, czy też poważnym zespołem założonym przez aktora komediowego?
Kuba [81.190.***.***] dodano: 29.05.2017, 20:54 #13
Wypowiedź pana Pospieszalskiego zupełnie się nie klei. Przedstawia się jako artysta i muzyk, więc można spodziewać się, że skrytykuje muzykę. Odnosi się jednak do teledysku, który mu się nie podoba - i to nie ze względu na wartości artystyczne, czyli poziom satyry (mówi, że to co prawda stereotypy, ale śmiać się w sumie można), tylko na uderzenie w uczucia religijne. Wyciąga z tego wniosek, że pan Jakubik jest chałturnikiem, a więc złym muzykiem. Pod względem retoryki i logiki 0/10.
Kokka [157.25.***.***] dodano: 30.05.2017, 06:59 #14
Niestety doszliśmy do czasów w którym ludzie nie potrafią odróżnić kabaretu od treści poważnych, polityków od politykierów, muzyków od muzykantów, no i ludzi naprawdę wierzących od ludzi wycierających sobie swoje obleśne ryje wiarą, kiedy tylko pojawia się okazja zaistnienia w mediach.
Tommasini [89.69.***.***] dodano: 30.05.2017, 09:10 #15
Ktoś powiedział że aktor nie powinien wypowiadać się własnym tekstem. Słuchając piosenki Jakubika muszę się z tym zgodzić. Żal mi chłopa Uśmiech Oszczędź słuchaczy i nic więcej nie pisz.
SZACHMAT [5.172.***.***] dodano: 30.05.2017, 12:43 #16
Katoliku, katoliku, co cię złości w Jakubiku?
bbfan [77.254.***.***] dodano: 30.05.2017, 20:00 #17
Jakubik doskonale wpisał się w przekaz KOD, Wyborczej i Newsweeka... Dla nich tworzy jak widać...
Pospiech [188.146.***.***] dodano: 31.05.2017, 01:06 #18
Otrodox, a możnaby rzecz terrorysta religijny pośpiech, eeeeeee szoda czasu na nudnych ludzi, wolę Misia
jarek [94.254.***.***] dodano: 02.06.2017, 05:53 #19
To moze niech dr Misio zrobi piosenkę o muzułmanach i ponaśmiewa sie z Mahometa zobaczymy jaki jest mocny
Pokaż odpowiedzi (1)
Wróbel [188.146.***.***] dodano: 02.06.2017, 13:40 #21
Kim dziś jest Jan Pospieszalski? Sługus pisoweskiej autokracji, człowiek który za kilka srebrników wysługuje się władzy w beznadziejny sposób. Nie tak dawno "zaangażował" radnych PISu i aktorów poddańczo wiernych PISu by udawali by krytykować partię rządzącą, Zwykły sprzedawczyk i kłamca.
Irek [31.179.***.***] dodano: 02.06.2017, 15:45 #22

Popieram i w 100 % zgadzam sie z Pospieszalskim , ten cały dr Misio jest dnem o którym szkoda zbyt dużo pisać... a obrażanie uczuć ludzi jest typowo lewackim zabiegiem.
Lemmysomemoney dodano: 05.06.2017, 10:52 #23
Pospieszalski był świetnym muzykiem w VooVoo, teraz jednak od lat pracuje dla frakcji katolickiej, trochę mu się poprzestawiało w głowie po tragicznym wypadku syna i tak to widzę.
Teledysk Jakubika i jego cała twórczość to lipa, ale nazywanie go łachmaniarzem to przejaw choroby Janka, a nie agresja w jakimkolwiek stopniu merytoryczna.
Jeż [82.139.***.***] dodano: 09.06.2017, 18:32 #24
A ja słyszę w tej muzyce wczesne Lady Pank... Ich też od czci i wiary odżegnywano... Fakt, Janek świętym nie był, ale muzyka była przednia (dla mnie klasyka, dziś trochę gorzej). A Arek Jakubik to zwierzę sceniczne, idealnie połączył klasykę z chałturą (wielu nie przyznaje się,że ją lubi,ale na każdym weselu rusz d... z krzesła),a że za fortepian ciężko się było przebrać (trudność w ruchu scenicznym) wybrał inny,czarny kostium! ;-)
jaro [94.254.***.***] dodano: 10.08.2017, 00:02 #25
Ach ten Janek, ten sam Janek. Domaga się poszanowania praw i godności jednej sekty (katolickiej) a szczuje na inną sektę (muzułmanów) głosząc oszczerstwa pod adresem całej wspólnoty, zapraszając szowinistycznych brunatnych "ekspertów" od islamu typu ONR.