terazmuzyka.pl
Newsy 899V  
rf | 21 lipca 2019
3

Poturbowany przez ochronę artysta komentuje zajście w Giżycku

Podczas koncertu w Giżycku ochrona poturbowała rapera, kiedy ten próbował wejść w tłum.

19 lipca w Giżycku odbył się Mazury Hip Hop Festiwal. Występujący właśnie raper Żabson w pewnym momencie koncertu próbował skoczyć w tłum. Kiedy jednak próbował wejść na barierki ochroniarze złapali go z tyłu i odciągnęli. Jeden z towarzyszy Żabsona kopnął jednego z ochroniarzy, a sam Żabson został powalony na ziemię.

Zobacz całe zajście w Giżycku [WIDEO]

Żabson opublikował oświadczenie w sprawie tego zajścia:

Wkładam w koncerty dla Was całe serducho. Każdy kto był, ten wie i nie muszę nic tłumaczyć, a tylko na Waszej opinii mi zależy, moi kochani słuchacze.

W repertuarze mam wiele zabaw z tłumem – skakałem na ludzi ponad 150 razy i mimo, że wprowadziłem do polskiej rap gry kilka patentów, to nigdy nie stanowiły dla nikogo żadnego zagrożenia. Chcę w ten sposób budować poczucie wspólnoty z moimi fanami, z którymi łączy mnie ta sama miłość do muzyki.

Tym bardziej boli mnie wczorajsza sytuacja, w której próbując po raz kolejny dać z siebie 200%, zostałęm potraktowany tak, jak to widać na filmikach. Przykro mi, że w naszym kraju dalej zdarzają się takie rzeczy i ludzie, którzy reagują przemocą na coś, czego nie rozumieją, potrafią mieć tak duży wpływ na nasze życie.

Mam nadzieję, że każdy wybaczy nam wcześniejsze zejście ze sceny w Giżycku, ale w tamtym momencie uznałem to za najbardziej dyplomatyczne rozwiązanie. Szczerze mówiąc jestem z siebie dumny, że nie zrobiłem żadnej głupoty, której dzisiaj bym żałował, tak jak sprawcy zajścia powinni żałować swojej.

Wcześniej po stronie rapera stanęli organizatorzy festiwalu, pisząc:

Podczas drugiego dnia festiwalu 19 lipca 2019 roku doszło do bezpodstawnej agresji na artystę Żabsona ze strony ochrony. Przy próbie wejścia artysty w publiczność, co jest zwyczajem podczas koncertów hip-hopowych, ochroniarze zrzucili rapera z płotków i poturbowali go przy próbie obrony. Jako organizatorzy festiwalu wyrażamy pełne poparcie dla zespołu Chillwagon oraz Żabsona. PROTESTUJEMY przeciw aktom przemocy ze strony osób mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową staniemy po stronie ARTYSTÓW.

 

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
R [89.64.***.***] dodano: 22.07.2019, 05:13 #1
Widziałem filmi, wstał i poszedł płakać za scene =D
Pokaż odpowiedzi (1)
Brrrrr [85.117.***.***] dodano: 28.07.2019, 06:42 #3
Rozumiem, że raper, ale od razu "artysta"? Czy strona zmieni nazwę na Teraz Rap?
Zobacz także
Newsy 43V  
Newsy 398V  
1

Ghost pracuje nad nową płytą

rf | 9 grudnia 2019
Newsy 1028V  
Newsy 705V  
7

Paul Di'Anno (eks Iron Maiden) otarł się o śmierć

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 6 grudnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group