terazmuzyka.pl
Film / serial 492V  
rf | 5 grudnia 2018
0

Powstaje film z muzyką Prince'a. Dorówna sukcesowi „Bohemian Rhapsody”?

Po ogromnym sukcesie filmowej biografii Queen, „Bohemian Rhapsody”, powstanie film skupiony wokół postaci i piosenek Prince’a. Czy ma szansę na podobny sukces?

Jak donosi portal „Yahoo!” koncern Universal Pictures nabył prawa do piosenek Prince’a z myślą o stworzeniu filmu, który mógłby konkurować z „Bohemian Rhapsody”. W przeciwieństwie do filmowej biografii Queen, która zarobiła już ponad 500 milionów dolarów, film ten ma być nieco inny.

Damon Albarn odrzucił ofertę pracy z Prince'em z powodu pewnego zakazu

Przewodnicząca Universal, Donna Langley, twierdzi, że tym razem ma powstać coś „nieszablonowego”. Twórcy nie chcą kolejnej filmowej biografii, a raczej film z fikcyjną fabułą i piosenkami Prince’a:

Rozpoczęliśmy spotkania z potencjalnymi autorami i producentami. Chcemy zrobić film w stylu „Mamma Mia” z całkowicie oryginalną fabułą, w której piosenki Prince’a pomogą w narracji.

Przedstawiciele Universal przyznają, że sukces „Bohemian Rhapsody” jest dla nich motywacją do stworzenia takiego filmu. Zastrzegają jednak, że nie będzie to zwykła biografia, gdyż ten temat – ich zdaniem – wyczerpał film „Purple Rain” z 1984 roku.

Data premiery filmu z muzyką Prince’a nie jest jeszcze znana, jednak rok 2019 zapowiada się interesująco dla wielbicieli muzycznych biografii. Na marzec zapowiedziano premierę biografii Motley Crue, zatytułowanej „Brud”, a na maj biografię Eltona Johna pod tytułem „Rocketman”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group