terazmuzyka.pl
Newsy 3062V  
rf | 22 sierpnia 2017
1

Poznaliśmy obsadę filmu o Queen

Wiemy już, kto zagra członków Queen w filmie biograficznym „Bohemian Rhapsody”.

Powstaje film biograficzny o Freddiem Mercurym i zespole Queen. Jego reżyserem jest Bryan Singer („X-Men"), a w rolę lidera Queen wcieli się Rami Malek.

Dee Snider o końcu Twisted Sister

Wiemy już, kto wcieli się w pozostałych członków Queen. Rogera Taylora zagra Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”), Biana Maya zagra Gwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji), a w Johna Deacona wcieli się Joe Mazzello („The Social Network”).

Pierwotnie w rolę Freddiego Mercury’ego miał się wcielić znany z filmów „Borat” i „Bruno” komik Sacha Baron-Cohen, jednak nie zgodzili się na to Brian May i Roger Taylor.

Pod tym adresem możecie zapoznać się z profilami i dorobkiem poszczególnych aktorów.

Zdjęcia do filmu „Bohemian Rhapsody” mają ruszyć wkrótce. Za muzykę odpowiedzialni będą oczywiście muzycy Queen. Nieoficjalnie wiadomo, że film trafi do kin 25 grudnia 2018 roku.

Zespół Queen powstał w 1970 roku i zadebiutował w 1973 roku albumem „Queen”. Grupę stanowiła czwórka niezwykle utalentowanych osobistości, w tym obdarzony niezwykłym głosem wokalista Freddie Mercury i wizjonerski gitarzysta Brian May. Dzięki temu już od samego początku styl Queen, który w początkach czerpał dużo z klasycznego hard rocka wzbogacony był o liczne, czasem klasycyzujące, a czasem orientalizujące wpływy.

W drugiej połowie lat 70. Queen zdobył rozgłos za sprawą takich albumów, jak „A Night In The Opera”, „A Day At The Races” i „News Of The World”. W latach 80. grupa bardziej skłoniła się w kierunku muzyki pop, a jej kasowy sukces sprawił, że zaczęła dawać wielkie, stadionowe koncerty, stając się jednym z największych koncertowych zespołów świata. Potwierdza to film koncertowy zarejestrowany w 1986 roku na stadionie Wembley, który przez wielu uznawany jest za największe koncertowe osiągnięcie stadionowego rocka.

W drugiej połowie lat 80. Freddie Mercury zaraził się wirusem HIV i Queen usunął się ze sceny, ale nie przestał nagrywać płyt. Ostatni album ukazał się w 1991 roku pod tytułem „Innuendo”. Freddie Mercury zmarł na AIDS w listopadzie 1991 roku. Z zarejestrowanych przez niego partii grupa wydała w 1995 roku album „Made In Heaven”.

W ostatnich latach Queen znowu koncertuje, tym razem z Adamem Lambertem, jako Queen + Adam Lambert. Wcześniej grupa dała też koncerty z Paulem Rodgersem, z którym nagrała album „The Cosmos Rocks”.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
flake9 dodano: 22.08.2017, 23:41 #1
Zmieniacie wersje wydarzeń. Raz było, że to Cohen zrezygnował, bo nie podobała mu się forma filmu i słusznie zresztą postąpił, a fizycznie nikt z aktorów nie jest podobniejszy do Mercury'ego.
Zobacz także
Newsy 13V  
Newsy 835V  
Koncert już wkrótce
  • Queen + Adam Lambert
  • Data i miejsce koncertu: 6 listopada 2017
    Łódź, Atlas Arena
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group