terazmuzyka.pl
Newsy 950V  
mg | 21 maja 2019
3

Pär Sundström o nowej płycie Sabaton: Nie oczekujcie muzycznej rewolucji

Już pierwsza opublikowana jakiś czas temu zapowiedź płyty „The Great War” sugerowała, że Sabaton wciąż podąża swoją muzyczną drogą. Potwierdził to basista, Pär Sundström.

Sabaton wypracował sobie określony styl i od lat się go trzyma. Jeśli ktoś liczył, że zapowiedziana jakiś czas temu płyta „The Great War” przyniesie jakąś rewolucje, to może się rozczarować. Sugerował to zresztą opublikowany kilka tygodni temu singiel „Fields Of Verdun” zapowiadający nowe wydawnictwo Szwedów.

Sabaton nagrał utwór, którego domagali się fani

Teraz przypuszczenia dotyczące nowej płyty potwierdził basista Sabaton, Pär Sundström, który rozmawiał z Marielle Tengström:

Sabaton zbytnio się nie zmienia. Powoli ewoluujemy, ale rdzeń naszego brzmienia pozostaje bez zmian. Nie chcemy, żebyś kupując nowy album Sabaton był zaskoczony i zszokowany czymś zupełnie nowym. Raczej dostaniesz więcej tego, co już znasz. Jeśli jesteś fanem Sabaton i kupujesz nasz album możesz być pewien, że będziemy kontynuowali to, co robimy od ostatnich 20 lat. Pewnie, dodajemy niewielkie rzeczy i zmieniamy się, chociażby w sferze pisania utworów, ale generalnie brzmimy jak Sabaton.

Album „The Great War” światło dzienne ujrzy 19 lipca. Zespół tym razem zainspirował się wydarzeniami z I wojny światowej, co zaowocowało albumem koncepcyjnym. Jego pierwszą zapowiedź – wspomniany już utwór „Fields Of Verdun” – prezentujemy poniżej:

Na płycie znajdzie się jedenaście premierowych kompozycji:

 1. The Future Of Warfare
 2. Seven Pillars Of Wisdom
 3. 82nd All The Way
 4. The Attack Of The Dead Men
 5. Devil Dogs
 6. The Red Baron
 7. Great War
 8. A Ghost In The Trenches
 9. Fields Of Verdun
 10. The End Of The War To End All Wars
 11. In Flanders Fields

Album powstał w studiu Black Lounge pod czujnym okiem producenta Jonasa Kjellgrena, który pracował z grupą Sabaton również przy poprzednich wydawnictwach. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum, natomiast okładkę ponownie przygotował Peter Sallaí.

Sabaton będzie jedną z głównych gwiazd tegorocznego Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Tauron Arenie oraz w Parku Lotników w Krakowie. Oprócz Szwedów na festiwalu obejrzymy także następujących wykonawców: In Flames, Soulfly, Possessed, Hatebreed, Within Temptation, Eluveitie, Immolation, Crowbar, Power Trip, Slipknot, King Diamond, Emperor, Amon Amarth, Testament, Vltimas, Jinjer, Entropia, Batushka, Powerwolf, Trivium, Carcass Municipal Waste.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
iou [195.88.***.***] dodano: 21.05.2019, 12:07 #1
Ależ nawet nam do głowy nie przyszło.
Viberanium [83.218.***.***] dodano: 21.05.2019, 15:43 #2
Nie przeszkadza mi to ani trochę, bo po prostu lubię ich styl. Teraz czekam razem z żoną na ich koncert w Krakowie.
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 23.05.2019, 12:27 #3
Epigoni Helloween jakich wiele.
Zobacz także
Newsy 408V  
2

Riverside zapowiedział publikację wyjątkowego wznowienia

mg | fot. Oskar Szramka | 20 września 2019
Newsy 1654V  
10

Tool ma materiał na nowy album

rf | fot. Travis Shinn | 19 września 2019
Newsy 4321V  
Newsy 819V  
Newsy 587V  
0

Mick Schauer (eks Clutch) nie żyje

rf | fot. Facebook | 17 września 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group