terazmuzyka.pl
Newsy 2266V  
mg | 10 marca 2020
9

Premier Morawiecki: Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Kolejne przypadki zarażeniem koronawirusem w Polsce doprowadziły do podjęcia radykalnych kroków. Jednym z nich jest odwołanie wszystkich imprez masowych.

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Powiedział on między innymi:

Koronawirus i epidemia, która się rozprzestrzenia to realne zagrożenie. Światowa Organizacja Zdrowia proponuje podjęcie radykalnych działań, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Jednym z kroków, który ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa jest odwołanie imprez masowych:

Dzisiaj na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

– poinformował Morawiecki.

W Polsce odnotowano jak na razie 17 przypadków zarażeniem koronawirusem, ale według władz liczba ta w szybkim tempie będzie rosła. Setki osób jest hospitalizowanych i badanych pod kątem obecności wirusa, a tysiące przebywa w kwarantannach domowych.

Kluby piłkarskie poinformowały już o zawieszeniu sprzedaży biletów na mecze najbliższej kolejki. Spotkania odbędą się zgodnie z planem, ale bez udziału publiczności. Na razie nie ma reakcji ze strony organizatorów imprezy, ale w świetle ostatnich decyzji będą oni zmuszeni do odwołania wszystkich koncertów, które są imprezami masowymi. Czyli które? Poniżej przepisy:

  • Wśród kategorii imprez masowych znajduje się impreza artystyczno-rozrywkowa. Imprezą taką będzie impreza artystyczna bądź rozrywkowa mająca odbyć się w następujących miejscach: na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem lub też na terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na których liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000,
  • w hali sportowej lub w innym budynku umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, w których liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 500.

REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

KUP TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” jest już do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym za 19,99 zł.

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Norb [37.248.***.***] dodano: 10.03.2020, 16:56 #1
Więc kościoły na czas mszy zamknięte. Ksiądz będzie sam odprawiał
Pokaż odpowiedzi (2)
piotr [212.180.***.***] dodano: 11.03.2020, 09:25 #4
Niektóre zespoły mają w dupie zakazy. Trasa po Europie w tym momencie to nie jest najlepszy moment, ale przecież kasa jest najważniejsza. Prawda?
Four Fingers Deep Throat [178.217.***.***] dodano: 12.03.2020, 07:45 #5
Zamknąć kluby, stadiony, hale, ale kościół możne zarażać swobodnie. Bo przecież oni mają na to zezwolenie Boga Jedynego. Swoją drogą nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie chodzą spotkać się z Bogiem do instytucji pełnej pedofilii, pederastii, dziwkarzy i nieślubnych ojców.
Pokaż odpowiedzi (4)
Komentarze (9 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 241V  
2

Jon Anderson chce reaktywować Yes z dawnymi muzykami

rf | fot. Clausgroi | 6 sierpnia 2020
Newsy 293V  
6

Queen + Adam Lambert wydadzą nowy singel na winylu i CD

rf | fot. @DianaKat1 | 6 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group