terazmuzyka.pl
Film / serial 175V  
mg | 14 września 2020
0

„Proces Siódemki z Chicago”. Zobacz pierwszą zapowiedź filmu Aarona Sorkina [WIDEO]

Już w październiku swoją premierę będzie miał film „Proces Siódemki z Chicago”. Głośną produkcję Aarona Sorkina zamówił i zrealizował Netflix.

Netflix zapowiada mocne jesienne uderzenie. Poza kilkoma premierami seriali również fani filmów powinni znaleźć coś dla siebie. Na szczycie listy najbardziej oczekiwanych produkcji znalazł się „Proces Siódemki z Chicago”, za którego scenariusz i  reżyserię odpowiedzialny jest zdobywca Oscara, Aaron Sorkin.

Film opowie opartą na faktach historię, która miała miejsce w 1968 roku w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o protesty zorganizowane podczas konwencji Partii Demokratycznej, które przerodziły się w regularne walki z policją i gwardią narodową. Jej organizatorzy zostali wówczas oskarżeni o zawiązanie spisku w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, zapisał się na zawsze w historii sądownictwa.

W filmie wystąpią Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Frank Langella, Eddie Redmayne, Mark Rylance czy Jeremy Strong. Zwiastun filmu, który będzie miał swoją premierę 16 października na platformie Netflix, właśnie pojawił się w sieci:

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
1

BAFTA podąży śladem Oscarów? Zapowiedziano zmiany w regulaminie

rf | fot. Przemysław Berliński | 25 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group