terazmuzyka.pl
Koncerty 860V  
szy | 5 grudnia 2017
0

Prog in Park II. Poznaliśmy pierwsze zespoły

W przyszłym roku w Warszawie odbędzie się druga edycja festiwalu Prog in Park. Właśnie poznaliśmy jej pierwsze szczegóły.

20 sierpnia 2017 roku w amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie odbyła się pierwsza edycja festiwalu Prog In Park, podczas której wystąpiły światowe gwiazdy progresywnego rocka oraz cenione na międzynarodowej arenie zespoły z Polski. Wiadomo już, że w przyszłym roku odbędzie się druga odsłona tej imprezy.

Reżyser filmu o Queen zwolniony

18 sierpnia, również w amfiteatrze znajdującym się w Parku Sowińskiego, odbędzie się Prog in Park II. Pierwszymi potwierdzonymi grupami, które wystąpią w Warszawie są: Sons Of Apollo oraz Ihsahn.

Jak zapowiadają organizatorzy, czyli Knock Out Productions, w przyszłym tygodniu poznamy wszystkie szczegóły na temat przyszłorocznej edycji festiwalu. Zostanie ogłoszona reszta wykonawców oraz wystartuje przedsprzedaż biletów.

Sons of Apollo to powstała w tym roku supergrupa, w której w skład wchodzą: wokalista Jeff Scott Soto (Trans-Siberian Orchestra, ex-Journey), gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal (ex-Guns N’ Roses), basista Billy Sheehan (The Winery Dogs, Mr. Big), klawiszowiec Derek Sherinian (Black Country Communion, ex-Dream Theater) oraz perkusista Mike Portnoy (Neal Morse Band, The Winery Dogs, Transatlantic, Flying Colors, ex-Dream Theater). W październiku 2017 roku światło dzienne ujrzała ich debiutancka płyta, zatytułowana „Psychotic Symphony”, na której znajdziemy dziewięć kompozycji, nowocześnie progmetalowych, ale również posiadających w sobie ducha muzyki progresywnej z lat siedemdziesiątych.

Vegard Sverre Tveitan, czyli norweski kompozytor i multiinstrumentalista, którego świat metalu zna od ponad 25 lat pod ksywką Ihsahn. To właśnie on w dużym stopniu odpowiada za oderwanie black metalu od sztampy jako główna kreatywna siła legendarnego Emperor. Wraz z małżonką przez kilka lat tworzył pod nazwą Peccatum. Swój wielki talent ujawnił też, chociażby w Thou Shalt Suffer. Rozpad Emperor spowodował, że Ihsahn z powodzeniem zaczął tworzyć muzykę solowo, która łączy w sobie wiele elementów, nie wyłączając nawet techno. Od połowy pierwszej dekady XXI wieku na swoim koncie ma sześć studyjnych płyt, z czego ostatnia „Arktis” ukazała się w ubiegłym roku. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group