terazmuzyka.pl
Pitbulek 1734V  
rf | 19 listopada 2018
6

Protesty przeciwko koncertowi Ghost. Zespół czci szatana?

Koncert Ghost wzbudził takie kontrowersje, że religijni mieszkańcy pewnego miasta w Teksasie postanowili zorganizować protesty i modlitwę za zespół.

Wystartowała pierwsza halowa trasa Ghost po USA i od razu wzbudziła kontrowersje. W mieście Midland, w stanie Teksas, gdzie szwedzki zespół ma wystąpić dzisiaj, zorganizowano protesty i wspólne modlitwy. Pastor Larry Long twierdzi, że muzyka grupy jest szkodliwa dla ich społeczeństwa.

Tobias Forge tłumaczy popularność Ghost

W wywiadzie dla „The Morning Show With Craig Anderson” pastor Larry Long wyjaśnia, dlaczego postanowił wziąć udział w protestach i modlitwach:

Nie wiem, czy to powstrzyma zespół przed zagraniem, nie wiem, jak to działa, ale ta sprawa mnie niepokoi. Nie tyle martwi mnie sam zespół, ale fakt, że przedstawiciele Wagner Noël [sali koncertowej, w której ma się odbyć występ – przyp. rf] nie wykazali się większym rozsądkiem. Co oni myśleli? Czy są częścią naszej społeczności? Czy obchodzi ich, co większość z nas o tym myśli? To zdumiewające, że mogliby podpisać umowę z takim zespołem.

Nie wiem, na co jeszcze stać Wagner Noël po tym wszystkim, ale na miłość Boską, powinni wykazać się większym rozsądkiem. A nasze społeczeństwo powinno być zaniepokojone takim obrotem spraw. To szkodliwe dla naszego społeczeństwa. My, chrześcijanie, wierzymy, że diabeł istnieje, a taki zespół, który czci diabła... Jestem pewien, że ten zespół wierzy, że diabeł istnieje. Wątpię, by robili to tylko w ramach zgrywu. Niektóre teksty ich piosenek są niepokojące.

Poproszony o przykład niepokojącego tekstu, Larry Long odparł:

Jest taka piosenka. Jak się nazywa? „Satan’s Hammer”? Coś z „hammer” w tytule [„Square Hammer” – przyp. rf]. Podmiot liryczny tej piosenki szuka więzi z diabłem. Jeśli młodzi ludzie na koncercie śpiewają takie teksty, kto wie, przed kim otwierają swoje serca?

Pastorowi nie podoba się też wizerunek zespołu:

Myślę, że robią to celowo i naprawdę czczą diabła. Jako chrześcijanin wierzę w istnienie diabła. Ktoś może powiedzieć, że przesadzamy, ale powie tak tylko ten, kto nie wierzy, że diabeł istnieje.

Zespół Ghost promuje wydany w tym roku album „Prequelle”. Grupa odwiedzi Polskę 21 sierpnia 2019 roku, występując przed Metallicą na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Komentarze (6)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Hollowman [178.43.***.***] dodano: 19.11.2018, 15:19 #1
Zdaje się że historia zatoczyla kolo i na świecie znów nastanie Wiek Ciemny, mroczny czas w którym zabobony i wierzenia przybierają na siłę i wypierają zdrowy rozsądek. Coraz częściej kościół usiłuje ograniczać wolność ludzi i bojkotuja koncerty. Niedługo zaczną znów palić innowierców na stosie...
Iceman [195.205.***.***] dodano: 19.11.2018, 15:49 #2
Już się nie mogę doczekać na ich przyszłoroczny występ przed Metallicą Uśmiech
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 19.11.2018, 16:56 #3
Infantylna pseudo muzyczka dla dzieciaków
Bronisław Górk- Cierpnołędzki z Kniaziowej [5.174.***.***] dodano: 19.11.2018, 23:06 #4
Moim zdaniem słuchanie takiej muzyki jest obrzydliwe. Rzecz gustu. Okładka aktualnego TR też mi się nie podoba. Ale nie zakazywałbym, zwyczajnie tak jak nie słucham disco polo tak gardzę black metalem.
Pokaż odpowiedzi (2)
Zobacz także
Pitbulek 582V  
Pitbulek 328V  
0

Meat Loaf spadł ze sceny i złamał obojczyk [WIDEO]

rf | fot. christopher simon | 7 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group