terazmuzyka.pl
Newsy 658V  
rf | fot. Igor Mukhin | 15 lipca 2018
5

Pussy Riot zakłóciły finał mistrzostw świata w Rosji [WIDEO]

Dziewczyny z zespołu Pussy Riot zakłóciły finał mistrzostw świata w piłce nożnej, który odbywał się na stadionie Łużniki w Moskwie. Był to ich protest przeciwko polityce w Rosji.

Na murawę wbiegły cztery osoby przebrane w milicyjne mundury. Następnie zespół Pussy Riot na swoich mediach społecznościowych wydał oświadczenie, w którym zażądał uwolnienia więźniów politycznych, zakończenia nielegalnych aresztowań i dopuszczenia do głosu opozycji.

Will Smith wystąpi na zamknięciu Mundialu w Rosji

Poniżej możecie zobaczyć fragment protestu dziewczyn z Pussy Riot, a także przeczytać w całości ich manifest, wystosowany po całej akcji.

Pussy Riot to rosyjski zespół punkowy założony w 2011 roku w Moskwie, w którego skład wchodzą kobiety. Grupa zasłynęła dzięki kontrowersyjnym happeningom, protestom i akcjom skierowanym najczęściej przeciwko rosyjskiemu rządowi i prezydentowi. Dziewczyny wchodzące w skład grupy były wielokrotnie aresztowane i skazywane w procesach sądowych.

Za członkiniami zespołu często wstawiali się zachodni artyści. W 2013 roku po aresztowaniu Marii Alochiny oraz Nadieżdy Tołokonnikowej Paul McCartney wystosował list do rosyjskich władz, w którym napisał:

Moim zdaniem dalsze więzienie Marii jest szkodliwe, podobnie jak całą sytuacja, którą – co oczywiste – śledzą ludzie na całym świecie. Wielka tradycja sprawiedliwości, którą Rosjanie (wielu z nich to moi przyjaciele) posiadają, powinna wziąć górę i moja prośba powinna zostać zaaprobowana, dzięki czemu zostanie wysłana bardzo pozytywna wiadomość do ludzi, którzy śledzą tę sprawę.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Vampirro dodano: 16.07.2018, 08:47 #1
Do łagru z nimi!
Pokaż odpowiedzi (4)
Zobacz także
Newsy 209V  
0

Novika zaprezentowała teledysk do utworu „Emotika” [WIDEO]

mg | fot. Eliza Krakowka | 16 kwietnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group