terazmuzyka.pl
Film / serial 2131V  
mg | 26 kwietnia 2018
0

Queen. Kolejne kadry z filmu „Bohemian Rhapsody” [FOTO]

Ponieważ premiera filmu „Bohemian Rhapsody” przewidziana jest na początek listopada, prace są na ostatniej prostej. W sieci pojawiły się zdjęcia z planu!

Ostatnio dość niespodziewanie poinformowano, że film „Bohemian Rhapsody” trafi do kim wcześniej, niż początkowo planowano – 2 listopada tego roku (początkowo miał pojawić się 25 grudnia). To oznacza, że jego przygotowanie jest na ostatniej prostej.

Nowości w maju na Showmax

Właśnie w sieci pojawił się imponujący kadr, na którym zobaczyć możemy muzyków na scenie oraz wypełniony po brzegi stadion:

Oraz aktorów wcielających się w rolę wokalisty i gitarzysty Queen:

 

Przypomnijmy, że główną rolę – Freddy'ego Mercury'ego – zagra Rami Malek. Jeśli chodzi pozostałych członków Queen, sprawa wygląda następująco: Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”) zagra Rogera TayloraGwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji) pojawi się jako Brian May, natomiast Joe Mazzello („The Social Network”) wcieli się w Johna Deacona. Za scenariusz odpowiada z kolei Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami będą Brian May oraz perkusista Roger Taylor


Zespół Queen powstał w 1970 roku i zadebiutował w 1973 roku albumem „Queen”. Grupę stanowiła czwórka niezwykle utalentowanych osobistości, w tym obdarzony niezwykłym głosem wokalista Freddie Mercury i wizjonerski gitarzysta Brian May. Dzięki temu już od samego początku styl Queen, który w początkach czerpał dużo z klasycznego hard rocka wzbogacony był o liczne, czasem klasycyzujące, a czasem orientalizujące wpływy.

W drugiej połowie lat 70. Queen zdobył rozgłos za sprawą takich albumów, jak „A Night In The Opera”, „A Day At The Races” i „News Of The World”. W latach 80. grupa bardziej skłoniła się w kierunku muzyki pop, a jej kasowy sukces sprawił, że zaczęła dawać wielkie, stadionowe koncerty, stając się jednym z największych koncertowych zespołów świata. 

W drugiej połowie lat 80. Freddie Mercury zaraził się wirusem HIV i Queen usunął się ze sceny, ale nie przestał nagrywać płyt. Ostatni album ukazał się w 1991 roku pod tytułem „Innuendo”. Freddie Mercury zmarł na AIDS w listopadzie 1991 roku. Z zarejestrowanych przez niego partii grupa wydała w 1995 roku album „Made In Heaven”.

W ostatnich latach Queen znowu koncertuje, tym razem z Adamem Lambertem, jako Queen + Adam Lambert. Wcześniej grupa dała też koncerty z Paulem Rodgersem, z którym nagrała album „The Cosmos Rocks”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
0

Jared Leto wystąpi w nowej części filmu „Tron”

rf | fot. Nicolas Genin | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group