terazmuzyka.pl
Film / serial 1490V  
mg | 27 marca 2018
3

Queen. Premiera filmu „Bohemian Rhapsody” przesunięta

Doszło do kolejnej zmiany dotyczącej powstającego w bólach filmu „Bohemian Rhapsody”, który ma opowiadać historię zespołu Queen.

Dość niespodziewana wiadomość dotarła do nas od zespołu Queen, który poinformował na swoim Facebooku o zmianie premiery filmu „Bohemian Rhapsody”. Patrząc na to, jak wielkie problemy pojawiały się podczas prac nad produkcją, należało zakładać, że premiera zostanie opóźniona. Nic podobnego! Film do kin trafi wcześniej – 2 listopada tego roku (początkowo miał pojawić się 25 grudnia).

Pomnik Davida Bowiego zniszczony przez wandali

Oto potwierdzenie tych doniesień:

Przypomnijmy, że główną rolę – Freddy'ego Mercury'ego – zagra Rami Malek. Jeśli chodzi pozostałych członków Queen, sprawa wygląda następująco: Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”) zagra Rogera TayloraGwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji) pojawi się jako Brian May, natomiast Joe Mazzello („The Social Network”) wcieli się w Johna Deacona. Za scenariusz odpowiada z kolei Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami będą Brian May oraz perkusista Roger Taylor


Zespół Queen powstał w 1970 roku i zadebiutował w 1973 roku albumem „Queen”. Grupę stanowiła czwórka niezwykle utalentowanych osobistości, w tym obdarzony niezwykłym głosem wokalista Freddie Mercury i wizjonerski gitarzysta Brian May. Dzięki temu już od samego początku styl Queen, który w początkach czerpał dużo z klasycznego hard rocka wzbogacony był o liczne, czasem klasycyzujące, a czasem orientalizujące wpływy.

W drugiej połowie lat 70. Queen zdobył rozgłos za sprawą takich albumów, jak „A Night In The Opera”, „A Day At The Races” i „News Of The World”. W latach 80. grupa bardziej skłoniła się w kierunku muzyki pop, a jej kasowy sukces sprawił, że zaczęła dawać wielkie, stadionowe koncerty, stając się jednym z największych koncertowych zespołów świata. 

W drugiej połowie lat 80. Freddie Mercury zaraził się wirusem HIV i Queen usunął się ze sceny, ale nie przestał nagrywać płyt. Ostatni album ukazał się w 1991 roku pod tytułem „Innuendo”. Freddie Mercury zmarł na AIDS w listopadzie 1991 roku. Z zarejestrowanych przez niego partii grupa wydała w 1995 roku album „Made In Heaven”.

W ostatnich latach Queen znowu koncertuje, tym razem z Adamem Lambertem, jako Queen + Adam Lambert. Wcześniej grupa dała też koncerty z Paulem Rodgersem, z którym nagrała album „The Cosmos Rocks”.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
akuras [217.99.***.***] dodano: 28.03.2018, 21:04 #1
Freddie zaraził się HIV pod koniec lat 70-tych w Nowym Jorku. W czasach, kiedy nikomu się nie śniło o AIDS. Szkoda gościa!!!
stbrz [217.197.***.***] dodano: 29.03.2018, 11:53 #2
do zarazenia HIV doszlo raczej w latach 85/86.zmarł pod koniec 1991r. Biorac pod uwage owczesny stan wiedzy nad ta choroba nie byloby mozliwe zeby przezyl dluzej niz 5-6 lat
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
0

„Tron 3” ma reżysera

rf | 11 sierpnia 2020
0

Jared Leto wcieli się w Andy'ego Warhola

rf | fot. Gage Skidmore | 8 sierpnia 2020
2

Alan Niven opowiada, jak Bob Dylan nabrał Sharon Stone

rf | fot. Gage Skidmore | 3 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group