terazmuzyka.pl
Film / serial 4077V  
rf | 15 maja 2018
0

Queen. Zobacz zwiastun filmu „Bohemian Rhapsody” [WIDEO]

Zespół Queen udostępnił pierwszy zwiastun filmu „Bohemian Rhapsody”, który ma trafić do kin już 2 listopada 2018 roku.

Prace nad filmem biograficznym Queen dobiegają końca. „Bohemian Rhapsody” trafi do kin jeszcze w tym roku, a po serii zdjęć z planu możemy obejrzeć wreszcie pierwszy oficjalny zwiastun filmu.

Katarzyna Nosowska: To będzie najważniejsza płyta w moim życiu

W oficjalnych materiałach producentów filmu możemy przeczytać:

„Bohemian Rhapsody" jest celebracją Queen, ich muzyki i wyjątkowego wokalisty Freddiego Mercury’ego, który łamał stereotypy i stał się jednym najbardziej kochanych wykonawców na planecie. Film pokazuje powstanie zespołu, ikoniczne piosenki i rewolucyjne brzmienie, a także to, jak grupa znalazła się na krawędzi upadku, gdy życie Mercury’ego wymknęło się spod kontroli, i wreszcie tryumfalny powrót na Live Aid, gdzie Mercury, który stanął twarzą w twarz ze śmiertelną chorobą, poprowadził zespół przez jeden z najwspanialszych koncertów w historii rocka.

Wspomniany zwiastun z ujęciami z Live Aid możecie obejrzeć poniżej.

Przypomnijmy, że główną rolę – Freddiego Mercury'ego – zagra Rami Malek. Jeśli chodzi pozostałych członków Queen, sprawa wygląda następująco: Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”) zagra Rogera Taylora, Gwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji) pojawi się jako Brian May, natomiast Joe Mazzello („The Social Network”) wcieli się w Johna Deacona. Za scenariusz odpowiada z kolei Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami będą Brian May oraz perkusista Roger Taylor.

Zespół Queen powstał w 1970 roku i zadebiutował w 1973 roku albumem „Queen”. Grupę stanowiła czwórka niezwykle utalentowanych osobistości, w tym obdarzony niezwykłym głosem wokalista Freddie Mercury i wizjonerski gitarzysta Brian May. Dzięki temu już od samego początku styl Queen, który w początkach czerpał dużo z klasycznego hard rocka wzbogacony był o liczne, czasem klasycyzujące, a czasem orientalizujące wpływy.

W drugiej połowie lat 70. Queen zdobył rozgłos za sprawą takich albumów, jak „A Night In The Opera”, „A Day At The Races” i „News Of The World”. W latach 80. grupa bardziej skłoniła się w kierunku muzyki pop, a jej kasowy sukces sprawił, że zaczęła dawać wielkie, stadionowe koncerty, stając się jednym z największych koncertowych zespołów świata.

W drugiej połowie lat 80. Freddie Mercury zaraził się wirusem HIV i Queen usunął się ze sceny, ale nie przestał nagrywać płyt. Ostatni album ukazał się w 1991 roku pod tytułem „Innuendo”. Freddie Mercury zmarł na AIDS w listopadzie 1991 roku. Z zarejestrowanych przez niego partii grupa wydała w 1995 roku album „Made In Heaven”.

W ostatnich latach Queen znowu koncertuje, tym razem z Adamem Lambertem, jako Queen + Adam Lambert. Wcześniej grupa dała też koncerty z Paulem Rodgersem, z którym nagrała album „The Cosmos Rocks”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group