terazmuzyka.pl
Newsy 238V  
rf | 7 lutego 2017
0

Queens Of The Stone Age w studiu. Pierwsze zdjęcia

Potwierdziły się doniesienia, że Queens Of The Stone Age nagrywa nową płytę.

Queens Of The Stone Age zabrał się za nagrania nowej płyty. Dowodem tego są opublikowane na profilu Instagram zdjęcia sprzętu i roboczych tytułów nowych piosenek.

Josh Homme odkurza Them Crooked Vultures

Ostatni album Queens Of The Stone Age ukazał się w 2013 roku pod tytułem „... Like Clockwork”. Od tamtej pory wokalista Josh Homme zaangażowany był między innymi w album „Post Pop Depression” nagrany z Iggym Popem, płytę „Joanne Lady Gagi, na której wystąpił w kilku utworach, oraz w koncerty z Eagles Of Death Metal. Gitarzysta QOTSA, Troy Van Leeuwen, nagrał natomiast z zespołem Gone Is Gone album „Echolocation”.

Mastodon, At The Drive-In i QOTSA w tym roku

Wieści o wydaniu w tym roku nowej płyty Queens Of The Stone Age wypłynęły, kiedy zaangażowany w Gone Is Gone, Troy Sanders, basista Mastodon, zdradził magazynowi „Rolling Stone”:

Queens Of The Stone Age, Mastodon i At The Drive-In nagrywają, wszyscy w tym roku wydamy nowe płyty. Jesteśmy szalenie zajęci tworzeniem i nagrywaniem, a potem będziemy zajęci koncertowaniem na całym świecie.

Nowa płyta Mastodon ukaże się 31 marca 2017 roku pod tytułem „Emperor Of Sand”, znane są już dwa utwory ją zapowiadające: „Sultan’s Curse” i „Show Youself”. Muzycy zapowiadają poważny album, poruszający tematy śmierci, przemijania i choroby nowotworowej. Perkusista Brann Dailor powiedział:

Czas to bardzo ważny temat tej płyty. Ile nam go zostało? Co z nim robimy? W mojej głowie odtwarzał się film o aktualnej sytuacji i zacząłem o tym pisać. Starałem się ciężko, by nie była to opowieść ezoteryczna, a osobista. (…) Jest to chorowaniu na raka, przechodzeniu przez chemioterapię i wszystkich rzeczach z tym związanych. Nie chciałem być dosłowny, ale wszystko tam jestem. Możecie czytać między wersami.

Mastodon: „Sultan’s Curse”

At The Drive-In pracuje nad pierwszym od 17 lat studyjnym albumem. Jego zapowiedzią jest utwór „Governed by Contagions”, opublikowany jeszcze w grudniu 2016 roku.

At The Drive-In: „Governed By Contagions”

Tytuł i data premiery płyty Queens Of The Stone Age nie są jeszcze znane.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group