terazmuzyka.pl
Newsy 1373V  
rf | 8 sierpnia 2017
0

Queens Of The Stone Age wieszczą koniec gitar

Perkusista Queens Of The Stone Age, Jon Theodore, twierdzi, że nadszedł kres ery gitar.

Queens Of The Stone Age przygotowują się do wydania nowego studyjnego albumu. Zespół, który postrzegany jest jako jeden z najlepszych przedstawicieli gitarowego grania, nie patrzy z optymizmem w przyszłość rocka.

Film dokumentalny o Tye Trujillo

Perkusista Jon Theodore ostatnio stwierdził:

Nadejdzie kres gitar z różnych powodów. Teraz modne jest uczenie się gry na kontrabasie albo na gitarze klasycznej. To zupełnie nowy świat i czasami czuję się jak dinozaur, ale przede wszystkim cieszę się, że zacząłem jeszcze przed tą transformacją. Jesteśmy mocno zakorzenieni w gitarowym świecie.

O tym, że nastały nowe czasy, przypomina także Josh Homme, który jest pod wrażeniem Lady Gagi. Josh wystąpił gościnnie na albumie „Joanne” artystki i zachwalał jej talent:

Ona ma bardzo otwarty umysł. I ja to naprawdę doceniam. Rezerwuję sobie prawo do tego, żeby się zaskoczyć. Nie za bardzo chcę udawać, że coś wiem, bo tak naprawdę nic nie wiem. Ona naprawdę mnie zaskoczyła, tym z jaką pasją podchodzi do tworzenia muzyki.

Dodał także, że jest pod wrażeniem jej twórczości:

Piosenki były naprawdę dobre. Spośród morza muzyki, gdzie inni ludzie piszą wszystko dla ciebie, ona bardzo była w to zaangażowana, miała zakasane rękawy do roboty.

Homme stwierdził, że taka muzyka może połączyć ludzi:

Nie jestem więc totalnie przeciwny wobec tego. Myślę jednak, że celem nie powinno być stworzenie kolejnego hitu, ważne jest, aby odnaleźć w tym wszystkim samego siebie. Sprawić, żeby stać się wyższym i być bliżej ludzi, którzy są nam bliscy.

Nowy album Queens Of The Stone Age, zatytułowany „Villains”, ukaże się 25 sierpnia 2017 roku. Promuje go utwór „The Way You Used To Do”.

Queens Of The Stone Age - „The Way You Used To Do”

Na płycie znajdzie się 9 premierowych kompozycji. Oto tracklista:

  1. Feet Don’t Fail Me
  2. The Way You Used to Do
  3. Domesticated Animals
  4. Fortress
  5. Head Like a Haunted House
  6. Un-Reborn Again
  7. Hideaway
  8. The Evil Has Landed
  9. Villains of Circumstance
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group