terazmuzyka.pl
Newsy 2704V  
rf | 12 lipca 2017
0

Quentin Tarantino nakręci film o morderstwie żony Romana Polańskiego

Słynny reżyser Quentin Tarantino zamierza nakręcić film, przedstawiający historię morderstwa żony Romana Polańskiego, Sharon Tate.

Jak podały portale „Deadline” i „Independent”, Quentin Tarantino przymierza się do nakręcenia filmu, opowiadającego o morderstwie żony Romana Polańskiego, Sharon Tate, oraz czterech innych osób w posiadłości w Los Angeles.

King Diamond został ojcem

Jeśli informacja ta zostanie potwierdzona, będzie to pierwszy film Quentina Tarantino oparty na prawdziwych wydarzeniach. Reżyser zasłynął z takich filmów, jak „Pulp Fiction”, „Kill Bill” i „Django”. Ponoć w rolę Sharon Tate ma wcielić się Margot Robbie, a w filmie wystąpić mają także Brad Pitt, Jennifer Lawrence i Samuel L. Jackson. Tarantino tworzy aktualnie scenariusz, a zdjęcia mają ruszyć w 2018 roku.

Morderstwa dokonali członkowie Rodziny Mansona w posiadłości przy 10050 Cielo Drive w Los Angeles w nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku. Ich ofiarami padła Sharon Tate (żona Romana Polańskiego, która była w ósmym miesiącu ciąży), Jay Sebring, Wojciech Frykowski oraz Abigail Folger. Romana Polańskiego wówczas nie było na miejscu.

Charles Manson osobiście nie brał udziału w zbrodni, jednak uznany został za mózg całej operacji i skazany w 1971 roku na śmierć, ale gdy rok później stan Kalifornia zniósł karę śmierci, jego wyrok zmieniono na dożywocie. Dziś ma 82 lata i wciąż przebywa w zakładzie zamkniętym.

Charles Manson był też niespełnionym piosenkarzem. W latach 1967-1968 nagrał utwory, które później trafiły na album „Lie: The Love and Terror Cult”, wydany w 1970 roku. Utwór „Cease To Exist” z tej płyty został nagrany pod tytułem „Never Learn Not To Love” przez The Beach Boys. Po piosenkę „Look At Your Game, Girl” sięgnął zespół Guns N’ Roses (ukryty utwór na płycie „The Spaghetti Incident?”), a przeróbkę „Sick City” nagrał Marilyn Manson. Ponadto fragmenty piosenki „Mechanical Man” trafiły do utworu „My Monkey”, wydanego na debiutanckiej płycie Marilyn Manson The Portriat Of An American Family” z 1994 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 734V  
1

Bob Kulick nie żyje

rf | 30 maja 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group