terazmuzyka.pl
Film / serial 468V  
rf | 3 lipca 2018
0

Quentin Tarantino rozpłakał się na horrorze

Słynny reżyser Quentin Tarantino wzruszył się do łez, oglądając remake horroru „Suspiria”, który wkrótce trafi na ekrany kin.

Suspiria” („Odgłosy”) to kultowy włoski horror z 1977 roku w reżyserii Dario Argento. W tym roku do kin ma trafić jego nowa wersja w reżyserii Luca Guadagnino. Mimo że filmu jeszcze nie ma w dystrybucji, Quentin Tarantino miał go okazję już obejrzeć na prywatnym pokazie i bardzo się na nim wzruszył.

Quentin Tarantino wyreżyseruje "Star Treka"

Guadagnino i Tarantino przyjaźnią się, więc reżyser nowej wersji „Suspirii” postanowił pokazać swój film twórcy „Pulp Fiction”. W wywiadzie dla włoskiej gazety „La Repubblica” Guadagnino powiedział:

Przyjaźnimy się od czasu, kiedy byliśmy jurorami na festiwalu w Wenecji. Bałem się, ale chciałem usłyszeć jego opinię. Obejrzeliśmy ten film u niego w domu, a jego reakcja dodała mi otuchy. Była entuzjastyczna. Na końcu się rozpłakał i mnie uściskał. To horror, ale też melodramat. Chciałem, żeby widz oglądał ten horror, nie mogąc oderwać wzroku od postaci.

Film trafi do dystrybucji kinowej 2 listopada 2018 roku. Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun.

Quentin Tarantino przygotowuje swój nowy film, który ma szansę poruszyć widzów. Mowa o „Once Upon a Time in Hollywood”, w którym role główne zagrają Brad Pitt i Leonardo DiCaprio. Będzie on opowiadał o morderstwach bandy Charlesa Mansona w 1969 roku.

Quentin Tarantino, opowiedział, jak z jego perspektywy wyglądają prace nad filmem:

Filmowi temu będzie prawdopodobnie najbliżej ze wszystkich moich filmów do „Pulp Fiction”. Przygotujemy najlepszą plejadę gwiazd od czasu Paula Newmana i Roberta Redforda. Wszystko robimy w ścisłej tajemnicy, ale mogę powiedzieć, że akcja „Once Upon a Time in Hollywood” toczy się w 1969 roku, u szczytu hipisowskiej rewolucji, więc ulica po ulicy, osiedle po osiedlu zmienimy Los Angeles w Hollywood z 1969 roku.

Odgrywający jedną z głównych ról, DiCaprio, powiedział natomiast:

Trudno opowiadać o filmie, którego jeszcze nie zrobiliśmy, ale przeczytałem scenariusz i jest on jednym z najbardziej niesamowitych, jakie mi było dane widzieć. Zrobimy co w naszej mocy, by ten film był fantastyczny.

Historia morderstwa Sharon Tate i jej przyjaciół w domu Romana Polańskiego, zostanie opowiedziana z perspektywy dwóch głównych bohaterów.

Akcja dzieje się w Los Angeles w 1969 roku, u szczytu hippisowskiego Hollywood. Dwiema głównymi postaciami są Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), była gwiazda westernowego serialu i jego wieloletni dubler Cliff Booth (Brad Pitt). Obaj walczą o przetrwanie w Hollywood, które zmienia się nie do poznania. Ale Rick ma bardzo sławną sąsiadkę, Sharon Tate.

- możemy przeczytać w informacji prasowej.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
2

„Martwe zło” powróci

rf | 8 października 2019
2

Martin Scorsese: Filmy Marvela to nie kino

rf | fot. Siebbi | 5 października 2019
1

„Kult. Film” wkrótce w kinach

rf | 30 września 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group