terazmuzyka.pl
Newsy 635V  
mg | 12 września 2017
0

Radiohead opublikował teledysk do utworu „Lift”

Reedycja legendarnego albumu „OK Computer” przyniosła nam kilka premierowych kompozycji. Jedną z nich był „Lift”, do którego powstał właśnie oficjalny teledysk.

Reedycja „OK Computer” przygotowana w specjalnej wersji deluxe zawierała jedenaście rarytasów wśród których znajdą się niepublikowane wcześniej utwory Radiohead zatytułowane „I Promise”„Lift” oraz „Man of War”. Wydawnictwo, które opatrzone zostanie podtytułem „OKNOTOK”, pojawiło się w sprzedaży 23 czerwca nakładem XL Recordings.

Muzycy Decapitated oskarżeni o gwałt zbiorowy

Wspomniany „Lift” doczekał się właśnie oficjalnego teledysku, w którym zobaczyć możemy podróżującego windą Thoma Yorke’a. Reżyserią zajął się Oscar Hudson:

Poza wspomnianymi trzema nieznanymi kompozycjami, które powstały podczas sesji do „OK Computer”, na wznowieniu znalazły się utwory pochodzące ze stron „B” publikowanych wówczas singli i, co oczywiste, dwanaście kompozycji znajdujących się oryginalnie na płycie Radiohead. Wszystkie nagrania zostały zremasterowane przy wykorzystaniu analogowych nagrań pochodzących z 1997 roku.

„OK Computer” – płyta przełomowa

Trzecie studyjne wydawnictwo Radiohead, które ukazało się 21 maja 1997 roku, okazało się najważniejszym w całym dorobku brytyjskiego zespołu. Album zasłużył na najwyższe oceny we wszystkich najważniejszych pismach rockowych na całym świecie, a takie utwory jak „Paranoid Android” czy „Karma Police” zaliczane są obecnie do klasyki gatunku.

Płytę nagrali: Thom YorkeColin GreenwoodJonny GreenwoodEd O'Brien oraz Phil Selway. Produkcją i inżynierią dźwięku zajął się Nigel Godrich, masteringiem Chris Blair.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group