terazmuzyka.pl
Pitbulek 3009V  
rf | 20 kwietnia 2018
12

Rzeszowscy radni domagają się odwołania koncertu metalowego zespołu

Rzeszowscy radni chcą, by klub odwołał koncert szwedzkiego zespołu metalowego ze względu na treści satanistyczne.

2 maja 2018 roku w rzeszowskim klubie Life House ma wystąpić szwedzki zespół metalowy Marduk. Na ten koncert nie zgadza się część radnych.

Deep Purple zadebiutowali 50 lat temu

Jak podaje portal „Rzeszów News”, rzeszowscy radni związani z PiS wystosowali apel, domagając się odwołania koncertu Marduk. W stanowisku radnych możemy przeczytać (pisownia oryginalna):

Nasz sprzeciw budzą również pojawiające się w Rzeszowie plakaty promujące tą imprezę, a które zawierają oczywiste symbole antychrześcijańskie i satanistyczne (...)

Następnie radni kierują słowa do właścicieli klubu Life House:

Domagamy się, aby przy planowaniu koncertów wykazali się Państwo wrażliwością i nie organizowali imprez, których satanistyczna wymowa uraża zdecydowaną większość mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia.

Menadżer Life House w rozmowie z „Rzeszów News” tłumaczy, że to nie klub jest organizatorem koncertu, a agencja koncertowa Massive Music, która wynajęła klub na koncert:

Agencja zapewniła nas, że żaden zespół, który wystąpi na koncercie w jego trakcie nie obraża jakichkolwiek symboli religijnych. To, że w nazwie zespołu Marduk jest odwrócony krzyż, wynika ze stylistyki, jakiej na co dzień używają zespoły black metalowe. Często ma być ona mroczna, ale z satanizmem nie ma nic wspólnego.

Rozumiałbym protesty przeciwko koncertowi zespołu np. Behemoth, ale te, który u nas wystąpią, koncertują po całej Europie i nikt takich problemów nie robił, jak w Rzeszowie. Nie ma żadnych podstaw, by się burzyć.

Menadżer klubu stwierdził, że nie odwoła koncertu, chyba, że taki nakaz wyda Rada Miasta. Wtedy klub będzie musiał się dostosować.

Zespół Marduk powstał w Szwecji w 1990 roku, a zadebiutował w 1992 roku albumem „Dark Endless”. Grupa aktywnie koncertuje i wydaje nowe płyty. Marduk wielokrotnie odwiedzał Polskę. Dzień przed koncertem w Rzeszowie, grupa ma zagrać w Poznaniu.

Komentarze (12)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
BlackMetalToTheLions [83.26.***.***] dodano: 20.04.2018, 12:10 #1
dziwne,bo przecież wokalista tegoż marnego zespołu jest zadeklarowanym satanistą tak jak ten z watain,takie kity to sobie wciskajcie naiwnym małolatom,a nie ludziom którzy wiedzą z czym mają do czynienia,skoro nie ma satanizmu to po co im ten krzyż odwrócony i te głupie koszulki i utwory przeciwko Bogu i Jezusowi? rozumiem Slayera czy nawet ten cały venom bo to tylko taka szopka, taki postrach hollywoodu był,ale w przypadku takich watainów,czy marduków,dark funerali,gdzie wszyscy się deklarują jako sataniści,tylko się kompromitujecie drodzy agenci,broniąc tych nieudaczników.
Pokaż odpowiedzi (4)
Antyfan1906 [79.110.***.***] dodano: 20.04.2018, 12:28 #6
Rzeszowianie nie dajcie sie stłamsic pisiorom bo pozwolimy jeden koncert odwolac to moze ruszyc lawina tam gdzie pis i biskupi rządzą!!!!!!!
rael.org [178.235.***.***] dodano: 20.04.2018, 16:38 #7
Przecież w Polsce teoretycznie jest wolność religijna. Więc jak ktoś chce być satanistą, to mu wolno. Jeśli zabronią, to powinni odwołać się do Międzynarodowego Trybunału Praw Człowieka o sute odszkodowanie za dyskryminację na tle religijnym.
W dodatku Marduk to imię babilońskiego bóstwa, znanego stulecia, jeśli nie tysiąclecia przed spisaniem Biblii.
Rollo [5.172.***.***] dodano: 20.04.2018, 21:32 #8
Nie ma co się bać panów w sukienkach i innych takich, dużo większym zmartwieniem są imbecyle z antify i innych bojówek nwo, co bojkotują koncerty Marduka na zachodzie, inne blekowe kapele też mają problemy.
Easy [77.237.***.***] dodano: 20.04.2018, 21:32 #9
Bardziej szkodzą dopalacze nisz ten zespół
Adam Andrzejczyk dodano: 21.04.2018, 12:49 #10
W takim razie nie podoba mi się koncert np. Zenka Martyniuka
Odwołajcie koncert...............
Lemmysomemoney dodano: 22.04.2018, 11:55 #11
Jest to gówniana anty-muzyka, ale wara komukolwiek od poglądów, dopóki nie zeżrą na scenie zwierzaka, lub nie zdefekują.
Pokaż odpowiedzi (1)
Komentarze (12 opinii) Skomentuj
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group