terazmuzyka.pl
Newsy 3282V  
mg | 6 września 2017
5

Rami Malek jako Freddie Mercury w „Bohemian Rhapsody”. Pierwsze zdjęcie aktora!

Główną rolę w filmie zatytułowanym „Bohemian Rhapsody” zagra Rami Malek. W sieci pojawiło się zdjęcie aktora, którego ucharakteryzowano na Freddiego Mercury’ego.

Rozpoczęły się już zdjęcia do długo zapowiadanego filmu opowiadającego historię Freddiego Mercury’ego i zespołu Queen. Po wielu latach spekulacji, główną rolę w produkcji zagra Rami Malek. Fani zespołu byli po tym ogłoszeniu podzieleni, ale wiemy już na pewno, że jest to decyzja ostateczna.

Jurek Owsiak stanie przed sądem. Z woodstockowej sceny obraził polityków?

Każdy, kto chciałby zobaczyć, jak aktor wciela się w rolę legendarnego wokalisty, może zapoznać się z poniższym zdjęciem – wykonanym w pełnej charakteryzacji. Wydaje się, że producenci dokonali właściwego wyboru (fot. Entertainment Weekly):

Od jakiegoś czasu wiemy, kto wcieli się w role pozostałych członków Queen: Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”) zagra Rogera TayloraGwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji) pojawi się jako Brian May, natomiast Joe Mazzello („The Social Network”) wcieli się w Johna Deacona. Za scenariusz odpowiada z kolei Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami będą Brian May oraz perkusista Roger Taylor


Zespół Queen powstał w 1970 roku i zadebiutował w 1973 roku albumem „Queen”. Grupę stanowiła czwórka niezwykle utalentowanych osobistości, w tym obdarzony niezwykłym głosem wokalista Freddie Mercury i wizjonerski gitarzysta Brian May. Dzięki temu już od samego początku styl Queen, który w początkach czerpał dużo z klasycznego hard rocka wzbogacony był o liczne, czasem klasycyzujące, a czasem orientalizujące wpływy.

W drugiej połowie lat 70. Queen zdobył rozgłos za sprawą takich albumów, jak „A Night In The Opera”, „A Day At The Races” i „News Of The World”. W latach 80. grupa bardziej skłoniła się w kierunku muzyki pop, a jej kasowy sukces sprawił, że zaczęła dawać wielkie, stadionowe koncerty, stając się jednym z największych koncertowych zespołów świata. 

W drugiej połowie lat 80. Freddie Mercury zaraził się wirusem HIV i Queen usunął się ze sceny, ale nie przestał nagrywać płyt. Ostatni album ukazał się w 1991 roku pod tytułem „Innuendo”. Freddie Mercury zmarł na AIDS w listopadzie 1991 roku. Z zarejestrowanych przez niego partii grupa wydała w 1995 roku album „Made In Heaven”.

W ostatnich latach Queen znowu koncertuje, tym razem z Adamem Lambertem, jako Queen + Adam Lambert (muzycy przyjadą do Łodzi 6 listopada w ramach tegorocznej trasy koncertowej). Wcześniej grupa dała też koncerty z Paulem Rodgersem, z którym nagrała album „The Cosmos Rocks”.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Maciej [185.172.***.***] dodano: 06.09.2017, 21:16 #1
Cytując klasyka: "Kurna, sklonowany!"
Staś [89.229.***.***] dodano: 08.09.2017, 00:20 #2
Fajnie,że po tylu latach zaczęło się coś dziać.Pozę przyją identycznąUśmiech
Lemmysomemoney dodano: 08.09.2017, 12:03 #3
Ti-do-reo! Uśmiech
kadakrystian dodano: 09.09.2017, 10:02 #4
Wybrali dobrego aktora, polecam jego rolę w serialu PACYFIK!
Pokaż odpowiedzi (1)
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group