terazmuzyka.pl
Newsy 3111V  
mg | 13 września 2017
2

Queen. Rami Malek jako Freddie Mercury w czasie Live Aid [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie z planu filmu „Bohemian Rhapsody”, w którym główną rolę gra Rami Malek wcielający się w postać legendarnego Freddiego Mercury’ego.

Trwają prace nad biograficznym filmem opowiadającym burzliwą historię Freddiego Mercury’ego i zespołu Queen. Kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym mogliśmy zobaczyć ucharakteryzowanego Ramiego Malka, grającego w filmie „Bohemian Rhapsody” główną rolę. Teraz w sieci pojawiło się nagranie z planu, gdzie ekipa filmowa przygotowywała zdjęcia ze słynnego koncertu Live Aid, który miał miejsce w 1985 roku na londyńskim stadionie Wembley.

Muzycy Decapitated oskarżeni o gwałt zbiorowy

Poza Malkiem, możemy również zobaczyć pozostałych aktorów wcielających się w role muzyków Queen: Ben Hardy („X-Men: Apocalypse”) zagra Rogera TayloraGwilym Lee (znany z brytyjskich teatrów i telewizji) pojawi się jako Brian May, natomiast Joe Mazzello („The Social Network”) wcieli się w Johna Deacona. Za scenariusz odpowiada z kolei Anthony McCarten („Teoria wszystkiego”), muzycznymi producentami będą Brian May oraz perkusista Roger Taylor.


Zespół Queen powstał w 1970 roku i zadebiutował w 1973 roku albumem „Queen”. Grupę stanowiła czwórka niezwykle utalentowanych osobistości, w tym obdarzony niezwykłym głosem wokalista Freddie Mercury i wizjonerski gitarzysta Brian May. Dzięki temu już od samego początku styl Queen, który w początkach czerpał dużo z klasycznego hard rocka wzbogacony był o liczne, czasem klasycyzujące, a czasem orientalizujące wpływy.

W drugiej połowie lat 70. Queen zdobył rozgłos za sprawą takich albumów, jak „A Night In The Opera”, „A Day At The Races” i „News Of The World”. W latach 80. grupa bardziej skłoniła się w kierunku muzyki pop, a jej kasowy sukces sprawił, że zaczęła dawać wielkie, stadionowe koncerty, stając się jednym z największych koncertowych zespołów świata. 

W drugiej połowie lat 80. Freddie Mercury zaraził się wirusem HIV i Queen usunął się ze sceny, ale nie przestał nagrywać płyt. Ostatni album ukazał się w 1991 roku pod tytułem „Innuendo”. Freddie Mercury zmarł na AIDS w listopadzie 1991 roku. Z zarejestrowanych przez niego partii grupa wydała w 1995 roku album „Made In Heaven”.

W ostatnich latach Queen znowu koncertuje, tym razem z Adamem Lambertem, jako Queen + Adam Lambert (muzycy przyjadą do Łodzi 6 listopada w ramach tegorocznej trasy koncertowej). Wcześniej grupa dała też koncerty z Paulem Rodgersem, z którym nagrała album „The Cosmos Rocks”.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Magic 1986 [188.146.***.***] dodano: 13.09.2017, 15:37 #1
O ja cie kręce, co za odwzorowanie! Nie mogę się już doczekać żeby obejrzeć ten film. Zapowiada się naprawdę obiecująco. :-)
Ks [188.146.***.***] dodano: 14.09.2017, 10:44 #2
Zarazil sie w pierwszej polowie lat 80tych,okolo 83roku,a dowiedzial sie w kwietniu 1987roku a domyslil sie po wielkich koncertach w 1986roku po ktorych byl jak nigdy bardzo zmeczony.
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group