terazmuzyka.pl
Film / serial 1701V  
mg | 4 grudnia 2018
4

Rami Malek zdradza, o co chciałby wzbogacić film „Bohemian Rhapsody”

Film „Bohemian Rhapsody” okazał się kasowym hitem, który wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Odgrywający główną rolę Rami Malek przyznał w jednym z wywiadów, że jego zdaniem w filmie pojawiło się kilka luk.

Choć od premiery „Bohemian Rhapsody” minęło już sporo czasu, produkcja wciąż budzi duże emocje. Wśród wielu pozytywnych recenzji pojawiają się jednak głosy, że historia Freddiego została zbyt „wygładzona”, a wiele wątków zostało potraktowanych bardzo ogólnikowo.

Biografka Queen wspomina, że Freddie Mercury pragnął anonimowości

Aktor Rami Malek, wcielający się w postać Freddiego Mercury’ego w biograficznym filmie „Bohemian Rhapsody”, przyznał w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”, iż żałuje, że produkcja nie była nieco dłuższa:

Powiem tak: chłopaki z Queen chcieliby zaprezentować całą historię Freddiego Mercury’ego, ale mieliśmy tylko dwie godziny. W ciągu tych dwóch godzin chcieli celebrować życie Freddiego i trzeba było uważać, żeby nie stworzyć czegoś hedonistycznego, lubieżnego.

- powiedział aktor. Dodał również, że są wątki, które zasługiwały na więcej uwagi:

Wydaje mi się, że wszyscy chcielibyśmy, żeby więcej miejsca poświęcono wątkowi relacji Freddiego z Jimem [Huttonem] pod koniec życia wokalisty. To była niesamowita relacja i, gdybym tylko mógł, nagrałbym kolejną godzinę filmu i uzupełnił kilka luk.

Na koniec Malek przyznał, że jeden film to za mało, żeby streścić życie tak wybitnej osoby:

Szczegółowe ukazanie życia człowieka, któremu moglibyśmy poświęcić niezliczone dokumenty i mini-seriale, nigdy nie będzie możliwe w jednym filmie.

Queen na Live Aid – porównanie z „Bohemian Rhapsody”

Kulminacyjnym punktem filmu „Bohemian Rhapsody” jest występ Queen na Live Aid w 1985 roku. Twórcy filmu pieczołowicie odtworzyli dużą część tego występu. Porównajcie jak wypada film w zestawieniu z oficjalnym zapisem.

Poniżej możecie obejrzeć zestawienie tych dwóch klipów. Pieczołowitość w odwzorowaniu szczegółów jest powalająca.

Queen wystąpił na Live Aid na stadionie Wembley, 13 lipca 1985 roku. Koncert grupy zapisał się w historii jako jeden z najlepszych na całym festiwalu. Rok później zespół Queen powrócił na Wembley, gdzie dał dwa własne występy. Trafiły one później na kasetę VHS „Queen at Wembley” wydaną w 1990 roku.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Martin [185.56.***.***] dodano: 06.12.2018, 20:41 #1
Film niesamowity, Freddie Mercury to legenda, a Rami Malek zasługuje na Oscara.
Pokaż odpowiedzi (1)
Kuin [217.28.***.***] dodano: 07.12.2018, 05:21 #3
Spokojnie mogli sobie odpuścić "ten punkt kulminacyjny". Żałują, że nie mogli zmieścić wielu istotnych wątków z życia Freddie go czy samej grupy Queen, a poświęcili 20 minut na odtworzenie koncertu na Wembley... W ogóle skąd ten pomysł, żeby koncert z wembley miał kończyć historie o Freddym ?
Pokaż odpowiedzi (1)
Zobacz także
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group